به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر؛ سردار نورعلی یاری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار همه با هم برای امنیت و آرامش در هفته نیروی انتظامی افزود: در این هفته (۹ تا ۱۵ مهر) در مجموع برگزاری ۶۰۰ برنامه فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و انتظامی در این استان پیش بینی […]

۸۲۲۴۷۰۷۳-۷۱۰۵۱۱۲۵

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر؛ سردار نورعلی یاری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار همه با هم برای امنیت و آرامش در هفته نیروی انتظامی افزود: در این هفته (۹ تا ۱۵ مهر) در مجموع برگزاری ۶۰۰ برنامه فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و انتظامی در این استان پیش بینی شده  است.

وی مهمترین اهدف برنامه های هفته نیرو انتظامی در استان را ارتقا سرمایه های اجتماعی، افزایش میزان احساس امنیت در بین مردم، تقویت زمینه های جلب مشارکت مردمی در توسعه امنیت، معرفی دستاوردهای نیروی انتظامی به مردم، ترویج فرهنگ عاشورایی و حماسه حسینی عنوان کرد.

وی همچنین مهمترین رویکردهای هفته نیروی انتظامی را توجه و توسعه رعایت حقوق شهروندی، قانون مداری و گرایش مردم به مشارکت داوطلبانه در چارچوب قانون عنوان کرد.

سردار یاری گفت: کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای  قاچاق در استان نشان از اقدامات خوب نیروی انتظامی در راستای اجرای دستورات مقام معظم رهبری بوده است.

فرمانده انتظامی استان به هفته ناجا و اجرای ۶۰۰ برنامه مختلف در استان اشاره کرد و گف: برگزاری مراسم دعای ندبه با حضور کارکنان نیروی انتظامی و خانواده های آنان و مشارکت مردم، همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان نیرو انتظامی و مرزبانی استان، دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران و..از جمله این برنامه ها است.

سردار یاری از کاهش ۳۶درصدی سرقت موتور سیکلت، کاهش سه درصدی سرقت احشام، کاهش ۱۹ درصدی تصادفات در استان نسبت به سال گذشته و افزایش هفت درصدی کشف سلاح جنگی در استان خبر داد.

وی عنوان کرد: نزاع های دسته جمعی در ایلام ۳۶ درصد و میزان متولیان ناشی از رانندگی و تصادفات با کاهش ۱۹ درصدی همراه شده است.

وی یادآور شد: تعداد متوفیان حوادث رانندگی در این مدت ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته که در بخش راه های برون شهری حوزه استحفاظی پلیس راه این میزان ۶ درصد بوده است.

فرمانده انتظامی ایلام  در پایان گفت: در یک سال اخیر شاهد جرائم امنیتی همچون آدم ربایی، گروگانگیری و راه زنی در استان نبوده ایم.