ایلام، راسان خبر_ مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: ۶۲۵ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی از سال ۹۲ تا ۹۴ به دهیاری ها و شهرداری های این استان پرداخت شده است.

۸۲۲۰۵۳۳۷-۷۰۹۷۲۱۹۲

به گزارش راسان خبر به نقل از از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، رضا امیدی به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: سال ۹۴ بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال، سال ۹۳ بیش از ۲۱۵ میلیارد ریال و سال ۹۲ نیز ۱۳۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی بین شهرداری ها و دهیاری های استان توزیع شده است.
وی یادآور شد: بر اساس ماده ۱۲۳ قانون برنامه پنجم توسعه، عوارض وصولی ارزش افزوده و عوارض آلودگی واحدهای تولیدی موضوع بند الف قانون مالیات بر ارزش افزوده به نسبت جمعیت بین شهرداری ها و دهیاری های شهرستان ها توزیع می شود.
امیدی با تاکید بر اینکه عواید پرداخت مالیات به توسعه استان بویژه در امور عمرانی و توسعه شهرها و روستاها کمک می کند، گفت: همچنین در پنج ماهه اول سال جاری ۱۰۷ میلیارد ریال از در آمدهای مالیاتی استان به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت شده است.
وی شناسایی منابع جدید مالیاتی، بهینه سازی و شناسایی درآمدهای واقعی و ساماندهی معافیت های مالیاتی، نوسازی، تکمیل و توسعه ساختمان های اداری، اجرای طرح جامع مالیاتی به عنوان اولویت اول سازمان امور مالیاتی کشور، ارتقای شبکه محلی و گسترده در اداره کل و تمامی شهرستان ها و استخدام و بکارگیری ۱۳۵ نفر کارشناس از طریق آزمون در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی را از جمله اقدام های این اداره کل در سال های گذشته اعلام کرد.
مدیر کل امور مالیاتی استان ایلام تحقق درآمدهای مالیاتی در سال های گذشته را اقدامی مهم دانست و افزود: با مشارکت و همراهی مردم درآمدهای مالیاتی استان محقق شد و هر سال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری نیز داشته است.
امیدی با بیان اینکه افزایش تعداد اظهارنامه های مالیاتی در سال های اخیر را از دیگر اقدام های مهمی دانست که باعث شفاف سازی و ساماندهی امور مالیاتی شده است، اضافه کرد: تعداد اظهارنامه های دریافت شده در سال گذشته ۲۱ هزار و ۳۳۳ مورد، سال ۹۳ نیز ۲۰ هزار و ۱۵۱ مورد و در سال ۹۲ هم ۱۹ هزار و ۹۳۰ مورد بوده است.