به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام در نشست کارگروه رسانه ای ستاد مبارزه با کرونا در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات این استان اظهار کرد: در مجموع ۶ هزار فرزند یتیم، نیازمند و محسنین مورد حمایت کمیته امداد هستند که در ۱۱ […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام در نشست کارگروه رسانه ای ستاد مبارزه با کرونا در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات این استان اظهار کرد: در مجموع ۶ هزار فرزند یتیم، نیازمند و محسنین مورد حمایت کمیته امداد هستند که در ۱۱ ماهه نخست امسال با مشارکت خیرین بیش از ۱۹ میلیارد تومان کمک نقدی به این خانوارده ها پرداخت شده است.

وی افزود: این نهاد در ایام کرونا توانست بیش از ۱۸ نوع خدمت را با همکاری خیرین نیکوکار و برخی موسسات به مددجویان و نیازمندان ارائه دهد.

مدیر کل کمیته امداد ایلام اظهار داشت: پرداخت کمک معیشت ویژه به مددجویان،کمک به فرزندان یتیم،کمک بلاعوض به خانواده هایی که اعضای خود را به علت بیماری کرونا از دست دادند از جمله این کمکها در ایام کرونا بوده است.

موسی نژاد ادامه داد: حدود ۷۰ درصد از این مددجویان که زنان سرپرست خانوار، سالمندان، بیماران و یا دانش آموزان و خردسالان هستند نیازمندتحت حمایت قرار گرفتن بصورت مستمر هستند.

وی بیان داشت: در زمینه ایجاد اشتغال برای نیازمندان مناطق محروم، روستایی و دور افتاده در اولویت هستند و سال آینده جهش بسیار مهمی در زمینه اشتغال مددجویان و ارائه تسهیلات به آنان صورت می گیرد.

وی از ارائه ۱۸ نوع خدمت به نیازمندان ایلامی در ایام کرونا خبر داد و گفت: پرداخت کمک معیشت ویژه به مددجویان،کمک به فرزندان یتیم،کمک بلاعوض به خانواده هایی که اعضای خود را به علت بیماری کرونا از دست دادند از جمله این کمکها در ایام کرونا بوده است.

مدیر کل کمیته امداد ایلام تصریح کرد: امسال برای ۵۷۷۰ خانوار مددجو و نیازمند کمیته امداد از طریق ایجاد تسهیلات اشتغال شغل و ۲۳۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی ادامه داد: ۸۷ مددجوی کمیته امداد در اثر کرونا جان خود را از دست دادند و کمیته امداد برای خانواده های این قربانیان کرونا علاوه بر خدمات معمول مساعدتهای خاصی داشته که پرداخت کمکهای نقدی ویژه بلاعوض از جمله این خدمات بوده است.

موسی نژاد خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری امسال با شعار عیدی برای همه در روزهای آینده برگزار می شود و ما از همه نیکوکاران و خیرین برای مشارکت در این جشن دعوت می کنیم.

حدود ۱۹ درصد بعد خانوار استان و ۱۳ درصد جمعیت نفرات در استان ،تحت حمایت کمیته امداد هستند.

کد خبر/۴۸۹۳۲