به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از ایرنا؛ جلال کاظمی  اظهار کرد: در این مدت چهار هزار و ۷۳۵ راس گوسفند و بز علیه بیماری تب برفکی و ۶۹ هزار و ۶۹۸ راس دام نیز علیه بیماری آبله گوسفندی واکسینه شدند. وی واکسیناسیون ۲۲ هزار و ۶۱۱ راس دام علیه […]

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از ایرنا؛ جلال کاظمی  اظهار کرد: در این مدت چهار هزار و ۷۳۵ راس گوسفند و بز علیه بیماری تب برفکی و ۶۹ هزار و ۶۹۸ راس دام نیز علیه بیماری آبله گوسفندی واکسینه شدند.
وی واکسیناسیون ۲۲ هزار و ۶۱۱ راس دام علیه بیماری آبله بزی، ۱۴ هزار و ۵۶۷ راس دام علیه بیماری بروسلوز بره و بزغاله و بیش از ۹۰ هزار راس دام علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک را از دیگر اقدام های انجام شده در نیمه نخست امسال اعلام کرد.
کاظمی با بیان اینکه واکسیناسیون تب برفکی و بروسلوز برای چهار هزار و ۱۰۷ راس گاو و گوساله نیز در این مدت انجام شد، افزود: اقدام های انجام شده با هدف پیشگیری از بروز بیماری های مشترک میان انسان و دام بوده است.
وی عملکرد حوزه سمپاشی این شبکه را برای دام های سبک و سنگین به تعداد ۳۴ هزار و ۹۴۱ راس اعلام کرد و یادآور شد: برای پیشگیری از بروز بیماری های مشترک بین انسان و دام ۳۰۰ قلاده سگ گله و خانگی نیز در برابر بیماری هاری واکسینه شده و ۵۰ مورد تست سل نیز در سطح گاوداری های شهرستان انجام شده است.
وی با اشاره به نقش مهم دام و طیور در تامین معیشت مردم گفت: پرورش دهندگان دام و طیور و آبزیان لازم است مشارکت کاملی در زمینه انجام طرح های ملی و منطقه ای بهداشت و واکسیناسیون داشته باشند تا از بروز بیماری های گسترده مشترک بین انسان و دام پیشگیری کرده و زمینه تولید و توزیع مواد غذایی سالم در جامعه را فراهم کنند.
بدره در ۸۷ کیلومتری ایلام واقع است که تیر ماه سال ۱۳۹۲ در تقسیمات کشوری از بخش به شهرستان ارتقا یافت.