به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ فرمانده انتظامی شهرستان ایوان گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس اطلاعات وامنیت عمومی شهرستان 11 نفر از سارقان آثارباستانی دستگیر و چهار دستگاه گنج یاب به همراه متعلقات از آنان کشف شد. سرگرد “علی عزیزیان”  اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی با […]

download

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ فرمانده انتظامی شهرستان ایوان گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس اطلاعات وامنیت عمومی شهرستان 11 نفر از سارقان آثارباستانی دستگیر و چهار دستگاه گنج یاب به همراه متعلقات از آنان کشف شد.

سرگرد “علی عزیزیان”  اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی و با تلاش های شبانه روزی و اقدامات پلیسی و اطلاعاتی سر نخ هایی از فعالیت چهار گروه که در کاوش و کشف آثار باستانی و عتیقه در سطح شهرستان فعالیت دارند را شناسایی و در چهار عملیات غافلگیرانه تمامی اعضای را دستگیر و چهار دستگاه گنج یاب پیشرفته را از آنان کشف کردند.

وی افزود: پلیس با کسانی که بخواهند میراث فرهنگی و آثار باستانی که تاریخ یک کشور است را به یغما ببرند برخورد می کند و آنها را به دست قانون می سپارد.

عزیزیان در خاتمه گفت افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند.