به گزارش  خبرنگار سایت خبری راسان خبر، مجتبی زینی وند، معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم اندیشی موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی و راه دور استان ایلام افزود: مدارس غیردولتی در سراسر کشور با مشکلات مواجه هستند و استان ایلام در این راستا خوشبختانه دارای کمترین  مشکل است. رئیس مدارس، مراکز غیردولتی […]

به گزارش  خبرنگار سایت خبری راسان خبر، مجتبی زینی وند، معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم اندیشی موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی و راه دور استان ایلام افزود: مدارس غیردولتی در سراسر کشور با مشکلات مواجه هستند و استان ایلام در این راستا خوشبختانه دارای کمترین  مشکل است.

رئیس مدارس، مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش ابراز داشت: مدارس غیردولتی در سراسر کشور تاکنون ۳۳ میلیارد تومان در بحث تجهیز و بکارگیری نیروی انسانی به آموزش و پرورش سود رسانده است.

زینی وند بیان داشت: در خصوص تسهیلات بنا بر ماده ۹ قانون، مدیران مدارس غیرانتفاعی باید کلیه هزینه‌های تاسیس این مراکز آموزشی را داشته باشد تا بتوانند مجوز راه اندازی این مراکز آموزشی  را کسب کنند.

این مقام مسوول ادامه داد: سال جاری ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به مدیران موسسات غیر دولتی که یک دفعه دچار مشکل شدند، تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش نیست تصریح کرد: آموزش صحیح دانش آموزان بزرگترین سرمایه ملی است و اگر کشوری بتواند شیوه‌های آموزشی، مهارت‌ها و خلاقیت‌های نسل جوان را بارور کند در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت.

زینی وند اذعان کرد: تمامی مدارس آموزش از راه دور تا پایان دولت دوازدهم الکترونیکی می‌شود، و  احزاب این طرح سبب می‌شود شهریه اضافی از اولیا اخذ نشود.

وی گفت: با تفویض اختیار به استان‌ها و مناطق کشور، امسال شهریه مدارس غیر دولتی توسط کارگروه شهریه مناطق صورت می گیرد. در حال حاضر 1 میلیون و 450 هزار دانش آموز مقاطع مختلف در بیش از 14 هزار مدرسه غیر دولتی تحصیل می‌کنند.

اسفندیار رستمزاد مدیرکل آموزش و پرورش ایلام نیز در این جلسه گفت: مدارس غیر دولتی بازوی توانمند برای آموزش پرورش هستند و تعلیم و تربیت در این مکان‌های آموزشی می‌توانند بهتر از مدارس دولتی صورت گیرد.

وی استقبال از مدارس غیر دولتی در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: آموزش و پرورش بر این مدارس نظارت ویژه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: راه اندازی  مدارس غیردولتی در سطح  استان موجب اشتغال‌زایی برای بیش از هزار نفر شده است.

رستمزاد تصریح کرد: هم اینک 63 مرکز آموزش از راه دور و 9 مرکز بزرگسال بصورت مدارس غیر دولتی فعالیت دارند.

ظهر امروز جمعه هیئت معاونان وزیر آموزش و پرورش وارد استان شده و فردا شنبه ۴ بهمن نیز بطحایی وزیر آموزش و پرورش وارد استان خواهد شد.

محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز‌های چهارم و پنجم اسفندماه (شنبه و یکشنبه هفته آینده) به استان ایلام سفر می کنند. دیدار با امام جمعه و استاندار ایلام، افتتاح استخر سرابله، شرکت در شورای اداری و شورای مناطق مرزی، دیدار با فرهنگیان، بازدید از طرح‌های آموزشی از مهمترین برنامه های سفر دو روزه بطحایی به استان ایلام است.