الیاس فتاحی مدیر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ایلام  در گفت‌وگو با خبرنگار راسان خبر در ایلام گفت: صدور روادید اتباع عراقی مقیم ایلام جهت حضور در مراسم اربعین از سوم مهرماه آغاز و تا ده روز ادامه دارد. وی افزود: افرادی که قصد حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین دارند جهت دریافت روادید با […]

الیاس فتاحی مدیر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ایلام  در گفت‌وگو با خبرنگار راسان خبر در ایلام گفت: صدور روادید اتباع عراقی مقیم ایلام جهت حضور در مراسم اربعین از سوم مهرماه آغاز و تا ده روز ادامه دارد.

وی افزود: افرادی که قصد حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین دارند جهت دریافت روادید با همراه داشتن مدارک لازم به امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ایلام مراجعه کنند.

مدیر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ایلام با بیان اینکه انجام ثبت‌نام از این افراد برای صدور روادید کاملا رایگان است بیان کرد: تاکنون ۴۰۰ اتباع جهت دریافت روادید اقدام کرده‌اند.

وی در ادامه از اجرای طرح تعویض کارت هویتی اتباع عراقی در این استان خبر داد و گفت: این طرح هر ساله برای آمارگیری هویتی اتباع مقیم استان در استان اجرا می‌شود.

فتاحی خاطرنشان کرد: این طرح از ۱۲ شهریور در استان آغاز و یک‌ماه ادامه دارد، افرادی که در این طرح شرکت نکنند برابر مقررات از کشور خارج می‌شوند.

به گفته وی هم‌اکنون حدود ۲ هزار اتباع عراقی در ایلام ساکن هستند.