” محمدناصر ناصری”  مدیرتعاون روستایی استان ایلام روز چهار شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام  گفت:  حدود هزار هکتار از زمین های تحت پوشش تعاونی های تولید در منطقه در فصل زراعی پیش رو در قالب کشاورزی قراردادی به کشت چغندر پاییزه اختصاص یافته است. وی افزود: طرح کشت چغندر پاییزه در […]

” محمدناصر ناصری”  مدیرتعاون روستایی استان ایلام روز چهار شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام  گفت:  حدود هزار هکتار از زمین های تحت پوشش تعاونی های تولید در منطقه در فصل زراعی پیش رو در قالب کشاورزی قراردادی به کشت چغندر پاییزه اختصاص یافته است.

وی افزود: طرح کشت چغندر پاییزه در دهلران جهت احیای اراضی، تناوب کشت و همچنین در آمد پایدار برای شرکت های تعاونی تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

مدیرتعاون روستایی استان: چغندر یکی از اجزاء کلیدی متشکله اقتصاد کشاورزی ملی است زیرا نسبت به طیف وسیعی از شرایط آب و هوائی و خاک سازگار است و  از نظر ارزش غذائی در ردیف محصولاتی از قبیل برنج، ذرت، گندم، سیب زمینی و حبوبات قرار دارد.

وی تصریح کرد: چغندرقند یک محصول تضمینی است و همه ساله خرید آن توسط دولت تضمین می گردد بنابراین برای رسیدن به حداکثر عملکرد، لازم است که برای آن همانند سایر گیاهان زراعی بهترین شرایط رشد را فراهم کرد.

گفتنی است؛ امسال کاشت چغندره پائیزه در هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان‌های فارس، ایلام و کرمانشاه دنبال می‌شود.

کشاورزی به عنوان مهمترین ظرفیت استان ایلام از گذشته تاکنون شناخته می شود و هم اکنون بیش از ۶۰ هزار خانواده در استان در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.

طبیعت بی نظیر استان ایلام باعث شده راه برای کشاورزی و دامداری در این استان فراهم باشد و هم اکنون یکی از قطب های اصلی در تولیداتی نظیر گوشت قرمز، مرغ، عسل، گندم و….در کشور محسوب می شود.