راسان خبر/مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی غرب کشور آمادگی‌ کامل خود را برای گسترش همکاری با شرکت‌های فناور‌‌‌ و دانش‌بنیان در حوزه پتروشیمی اعلام می‌کند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سیدغلامحسن گرشاسبی روز یک شنبه در‌ حاشیه نمایشگاه و رویداد پتروفن اظهار داشت: دومین دوره رویداد «پتروفن» فرصت مغتنمی برای رفع نیازهای فناورانه صنایع پتروشیمی با بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی افزود: بر اساس نیازسنجی‌ها توسط کارشناسان پتروشیمی ایلام، شرکت‌های نوآور در حوزه محیط‌زیست، کاتالیست، ساخت قطعات و تهیه اقلام یدکی و ابزار دقیق می‌توانند با پتروشیمی همکاری کنند.

نایب رئیس هیات مدیره پتروشیمی ایلام گفت: مواد شیمیایی، شبیه‌سازی‌ها، راهکارهای فناورانه تولید مستمر و بهبود فرایند و‌ افزایش تولید، تعمیر و نگهداری دستگاه‌های حساس و عیب‌یابی و راه‌اندازی تجهیزات از دیگر نیاز‌های صنعت پتروسیمی به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است.

گرشاسبی یکی از مهم‌ترین اهداف نمایشگاه و رویداد پتروفن را اقتصادی کردن محصولات و فناوری‌های شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه پتروشیمی عنوان کرد و ادامه داد: این رویداد می‌تواند به مانند یک بازار بزرگ برای این شرکت‌ها عمل کند‌.

وی در پایان از حضور فعال پتروشیمی ایلام در این رویداد خبر داد و عنوان کرد: «دیپلماسی تعامل صنعتی» این شرکت با ایجاد غرفه، دیدار با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و امضاء‌ تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های فنآور در دستور کار است.

لازم به ذکر است؛ ویداد پتروفن در ۷ حوزه تخصصی با ارائه ۲۳۰ نیاز فن‌آورانه از ۱۲ تا ۱۴ آذرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود.

کد خبر/۹۰۴۰۰

  • نویسنده : سمیه آذرمهر