ایلام_رئیس پلیس راه استان ایلام از آموزش تعدادی از رانندگان وسایل نقلیه عمومی حمل بار در دهلران توسط کارشناس آموزش پلیس راه دهلران- اندیمشک به دلیل تخلفات اضافه تناژ و غیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، سرهنگ رضا همتی زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: تعدادی از این رانندگان بدون در نظر گرفتن وزن مجاز خودرو اقدام به بارگیری بیش از حد ظرفیت وسیله نقلیه خود می کنند که این امر نه تنها وسیله نقلیه را تحت  فشار مضاعف قرار داده بلکه باعث کاهش ضریب ایمنی خودرو و فرسودگی زودهنگام قطعات و همچنین باعث خسارت و آسیب به ابنیه ، راهها و پل ها که حق عموم مردم است می شوند.

وی با اشاره به نحوه صحیح مهار بار وسایل نقلیه عمومی حمل بار در جاده ها، افزود: عدم آشنایی تعدادی از رانندگان با نحوه اصول بارگیری صحیح و مهار آن باعث بوجود آمدن مشکلاتی از قبیل آسیب دیدن بار، وسیله نقلیه، صدمات و تلفات جانی  شده و  بارهای آسیب دیده در مسیر جاده ها احتمال خطر تصادف جاده‌ای را افزایش می دهند.

رئیس پلیس راه ایلام خاطر نشان کرد: اکثر رانندگان کامیون های حمل بارهای داخلی مانند( شن، ماسه ، آسفالت،  گندم و …)  در شهرستانها  به علت جابجایی بار در مسافت های کوتاه توجه چندانی به مقررات صحیح حمل بار و حفاظ آن نداشته و برای رانندگان  پشت سر ناامنی ایجاد می کنند.

سرهنگ همتی زاده گفت: ایمنی عبور و مرور ناوگان عمومی حمل بار در جاده ها  بسیار مهم و حساس است و ماموران پلیس راه موظفند بر روی رفتارهای ترافیکی رانندگان  وسایل نقلیه عمومی بیشتر تمرکز کرده و با تخلفات حادثه ساز این دسته از ناوگان بدون اغماض برخورد کنند.

شناسه خبر/۵۱۷۴۲