راسان خبر/مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: اتاق تعاون، بزرگ ترین و مؤثرترین شریک سازمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ نورالدین الیاسی در جلسه ای که با حضور مدیران تعاون استان و همچنین رئیس و دبیر اتاق تعاون استان در محل اتاق تعاون ایلام برگزار شد، اظهار داشت: اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون استان ایلام، افراد پای کاری هستند.

وی به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم اشاره کرد و افزود: برای تحقق این شعار، بخش تعاون یکی از اولویت هاست و به همین دلیل بسیار مورد توجه دولت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام به اهمیت سند تحول تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: از ظرفیت سند تحول برای پیشبرد اهداف تعاونی ها باید بدرستی استفاده کرد.

در ادامه، رئیس اتاق تعاون استان ایلام با بیان اینکه اتاق تعاون فعلی ایلام از زمان تشکیل تاکنون توانسته عملکرد خوبی داشته باشد، گفت: با تلاش همکاران اتاق تعاون استان، در حال پیگیری جهت ایجاد دفتر تجاری در عراق هستیم که امیدواریم بزودی این دفتر فعالیت خود را آغاز کند.

قدرت الله کاظمی به کمسیون ماده ۵ که بررسی صلاحیت کاندیداهای هیأت مدیره و بازرسی شرکت ها و اتحادیه های تعاونی هاست اشاره کرد و افزود: ما در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۲ مورد و در سال ۱۴۰۳ تا کنون تعداد ۵ مورد کمیسیون ماده ۵ داشته ایم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا کنون ۷۵ مورد پرونده داوری بررسی کرده ایم، بیان داشت: صدور گواهی مبداء به کشور عراق، برگزاری نمایشگاه بهاره- هم اندیشی- تنظیم بازار و…، عضویت و حضور مستمر در جلسات و هیئات تجدید نظر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی، برگزاری مجامع تعاونی ها و اتحادیه ها، صدور تعداد ۵ کارت بازرگانی از سال ۱۴۰۱ تا کنون و… از دیگر اقداماتی است که اتاق تعاون استان ایلام توانسته است انجام دهد.

رئیس اتاق تعاون استان ایلام در ادامه به وجود مرغ مازاد در استان اشاره کرد و گفت: از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در مرکز استان برای ایجاد و راه اندازی کشتارگاه صنعتی برای جلوگیری از خروج مرغ مازاد استان دعوت شده که ان شاء الله این مسئله نیز برطرف گردد.

کد خبر/۹۵۱۰۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر