راسان خبر/مدیرکل تعاون روستایی ایلام گفت: اولین کشت قراردادی ذرت علوفه ای در کشور، توسط اتحادیه تعاونی های تولید استان اجرا می شود.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حمیدرضا شکری روز جمعه با اعلام این خبر اظهار داشت: با هدف ایجاد و افزایش تولید و بمنطور رفع دغدغه‌های مالی کشاورزان در تابستان سالجاری، میزان ۲۰۰۰ هکتار از اراضی آبی استان تحت کشت قراردادی قرار گرفت.

وی افزود: در این کشت، تمام نهاده ها اعم از بذر مادری، کودهای ریز مغزی و سموم مورد نیاز از طریق اتحادیه تعاون تولید استان و بدون دریافت وجه در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام اضافه کرد: در پایان برداشت، اتحادیه تولید تعاون روستایی محصول تولید شده را به قیمت روز از آنها خریداری می کند.

شکری عنوان کرد: به میزان حدود ۱۷۵۰ هکتار از این کشت قراردادی در دشت های: عین خوش _فکه و دشت عباس در شهرستان دهلران و به میزان ۲۵۰ هکتار در شهرستان هلیلان با حمایت اتحادیه تعاونی تولید استان و سازمان تعاون روستایی کشور با موفقیت انجام شده است و تا هفته آینده در حوزه شمالی استان عملیات برداشت اغاز خواهد شد.

وی در پایان گفت: کشت های قراردادی یکی از روش های موفق افزایش تولید محصولات کشاورزی در کشور است و تعاون روستایی استان مصمم است این رویه را در آنجام کشت های قراردادی، برای کلیه محصولات کشاورزی در استان دنبال نماید.

کد خبر/۸۷۳۵۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر