ایلام_مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: سال گذشته طرح هادی در سطح ۸۵ روستای استان با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، حبیب الله محبی  در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: اعتبار اختصاص یافته از محل اعتبارات ملی، سیل و استانی برای اجرای روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح تمامی روستاهای استان پیش بینی شد.

وی افزود: تهیه و بازنگری طرح هادی در سطح ۷۳ روستای استان نیز در دستور کار قرار دارد که در صورت تخصیص اعتبار در سال جاری این تعداد افزایش خواهد یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تاکید کرد: از مجموع ۶۰۷ روستای استان نزدیک به ۳۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار مشمول طرح هادی در این استان وجود دارد.

محبی با بیان اینکه سال گذشته طرح هادی در ۸۵ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان اجرا شد، یادآور شد: در این مدت هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات تکمیلی مرحله سوم سیل برای اجرای طرح هادی در روستاهای ایلام اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح های هادی روستایی در سطح استان برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اجرای طرح هادی در روستاها را گامی مهم برای توسعه، عمران و آبادانی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، سیمای روستا در حال تغییر است که این نیز به نوبه خود سبب رضایت عمومی مردم می شود.

شناسه خبر/۵۱۰۹۸