راسان خبر/سرپرست اداره کل منابع طبیعی ایلام گفت: در طی دولت سیزدهم با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان، ۱۲ هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری در استان انجام شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ یاسم خانمحمدیان از توجه ویژه دولت سیزدهم به طرحهای آبخیزداری به منظور حفاظت از آب و خاک خبر داد و اظهار داشت: آبخیزداری و آبخوانداری از راهکارهای موثر و مفید برای حفاظت از آب و خاک و تقویت آب سفره های زیرزمینی بوده و دولت کار و کرامت نسبت به این موضوع در سراسر کشور بویژه استان ایلام توجه خاصی داشته است.

وی افزود: ایجاد سازه های آبخیزداری ازجمله ستگی ملاتی ،گابیون بندی، خشکه چینی و همچنین کارهای بیولوژیکی و بیومکانیکی در عرصه ها راهکاری مناسب برای مهار سیلاب ها، جلوگیری از خسارات به تاسیسات ،اراضی کشاورزی و مناطق شهری و روستایی می باشد .لذا این اداره کل در طی دولت سیزدهم با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان توانسته است حجمی بالغ بر ۱۲ هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری انجام دهد .

سرپرست اداره کل منابع طبیعی  و آبخیزداری استان ایلام گفت: در دولت سیزدهم با استفاده از اعتبارات تهاتر نفت و مولد سازی جهت انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری مبلغ ۱۷۵۰ میلیارد تومان طی قراردادی سه جانبه فی مابین استانداری، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و قرار گاه امام حسن مجتبی (ع) از سال ۱۴۰۲ تا پایان سال ۱۴۰۵ در دستور کار قرارگرفته و در سطح استان توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)عملیاتی خواهد شد.

خانمحمدیان بیان داشت: بطور کلی آبخیزداری یعنی مدیریت آب و خاک و حفظ این دو عنصر اساسی که  با تلاش های شبانه روزی این مقوله در استان بخوبی انجام شده است که در بارش های ۱۴۰۲ و فروردین سال جاری مردم نتیجه ان به خوبی مشاهده شد.

کد خبر/۹۳۶۰۵

  • نویسنده : سمیه آذرمهر