راسان خبر/وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در شورای عالی سینما مصوب شد برای کلیه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ،سینما تأسیس شود.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنج شنبه در سفر به ایلام در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: دو سال است که دولت انقلابی مدیریت کشور را بر عهده دارند، ما وقتی دولت را تحویل گرفتیم کشور با شرایط کرونایی و شرایط وخیم اقتصادی و با دولتی که همه آرزوها و آمال هایش را در توافق با آمریکا و غرب و برجام خلاصه کرده بود و با نقض عهدی که صورت گرفت فرمان اداره کشور تقریباً از دست خارج شده بود، مواجه بودیم.

وی افزود: اگر در حوزه اقتصادی رهبر معظم انقلاب دهه ۹۰ را به عنوان دهه ای که ضعف عملکرد دارد معرفی می کند، در حوزه فرهنگی وضعیت به مراتب بدتر و ضعیف تر بود.

وزیر فرهنگ ادامه داد: مدیریت فرهنگی در جامعه باید از طرف دولت اداره شود و به همین دلیل شما شاهد اضمحلال مدیریت اجرایی و فرهنگی به تدریج بودید.

اسماعیلی ادامه داد: در این دوسال قبل که مدیریت کشور در اختیار شخصیت مکتبی و انقلابی و دانشمند دکتر رئیسی قرار گرفت، در شرایطی که دشمن به دنبال آخرین طرح های خود برای ناامید کردن مردم از آینده کشور و پشیمان کردن مردم از مسیری که پشت سر گذاشته بودند، بود در چنین شرایطی مردم اعتماد کردند و به دکتر رئیسی رای دادند و اداره کشور در اختیار تفکر انقلابی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: آن چیزی که شما در مجمع عمومی سازمان ملل دیدید که رئیس جمهور انقلابی با یک بیان صریح، زیبا، محکم و بدون لکنت از آرمان های انقلاب اسلامی گفت، از منطق و حکمرانی نظام اسلامی صحبت کردند، غرب و فرهنگ غربی را به استیضاح کشیدند، از دغدغه ها در مورد خانواده سخن گفتند، از اجماع جهانی برای موضوع خانواده صحبت کردند، از مظلومیت قرآن گفتند و در جایی که دشمنان اسلام و قرآن به دنبال جسارت به قرآن بودند، قرآن را سر دست گرفتند، و به عنوان نماینده مردم رشید و فرهنگی ایران و مکتب امام این طور مقتدرانه هم دفاع می کنند و هم تبیین می کند و هم استعمار نوین را به چالش می کشد، دشمن از این تفکر دچار واهمه است.

کد خبر/۸۷۳۲۱

  • نویسنده : سمیه آذرمهر