ایلام_مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از اختصاص ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای انجام عملیات سیستم حفاظتی تنها موزه مردم‌شناسی قلعه والی خبر داد

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: با اختصاص ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تنها موزه مردم‌شناسی قلعه والی شهر ایلام و مخزن اشیای تاریخی به سیستم حفاظت الکترونیکی با نصب دوربین مداربسته و … مجهز و سامان‌دهی می‌شود.

وی افزود: هدف از این اقدام حفاظت بهتر از موزه مردم‌شناسی که با ایجاد فضایی مناسب برای به نمایش گذاشتن ابزار و لوازم زندگی مردم در دوره‌های مختلف تاریخی و حفاظت از اشیای موزه‌ای موجود است را امری ضروری دانست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصریح کرد: این گنجینه به سبب تنوع غرفه‌ها و موضوع‌ها، مورد توجه خاص گردشگران و دوست‌داران فرهنگ ایران و ایلام قرار گرفته است چرا که موزه مردم‌شناسی نماد فرهنگی استان برای شناساندن مولفه‌های فرهنگی، اجتماعی، ارزش‌ها، اعتقادات و باورهای مردم ایلام در گذشته بوده است.

شنبه‌زاده ایلام ادامه داد: در حال حاضر موزه مردم‌شناسی شهر ایلام از غنی‌ترین موزه‌های تخصصی مردم‌شناسی محسوب می‌شود که معرفی اقوام کرد، لر، لک و عرب در اتاق‌های قلعه والی از بخش‌های مهم موزه است.

شناسه خبر/۵۱۶۹۹