به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام گفت: با همکاری های دانشگاه علوم پزشکی استان و استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی برای زندانیان، تمامی زندانیانی که خواستار ارائه خدمات بودند مورد ویزیت و ترمیم قرار گرفتند. وی افزود: بسیاری از زندانیان ضرورتاً به خدمات دندانپزشکی نیاز داشتند و […]

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام گفت: با همکاری های دانشگاه علوم پزشکی استان و استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی برای زندانیان، تمامی زندانیانی که خواستار ارائه خدمات بودند مورد ویزیت و ترمیم قرار گرفتند.

وی افزود: بسیاری از زندانیان ضرورتاً به خدمات دندانپزشکی نیاز داشتند و به علت شرایط نامساعد مالی نتوانستند به امورات درمانی بپردازند، در همین راستا و به منظور رعایت حقوق شهروندی آنان و ارتقاء هر چه بهتر سطح امنیت در زندان ها، این کلینیک سیار با همت و همکاری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان به درمان زندانیان می پردازد و انتظار می رود تقویت بُعد سلامت جسمی زندانیان، متضمن بهداشت روحی آنان نیز باشد

مدیرکل زندان های استان ایلام بیان داشت: در سه ماهه اول سال ۹۸، با دعوت از قضات و تعامل مطلوب با دادگستری ها، ضمن برنامه ریزی مدون برای تسریع در رفع مشکلات زندانیان، تعداد بازدید مراجع قضایی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد و استان ایلام در بین کلیه استان ها درجدول ارزیابی بازدید مراجع قضایی از زندان ها، به عنوان دومین استان شناخته شد.
کشوری به تاثیر بازدیدهای مراجع قضایی و دیدارهای چهره به چهره آنان با زندانیان اشاره کرد و مواردی چون تعیین تکلیف زندانیان و کاهش جمعیت کیفری را از نتایج مثبت این مهم دانست. کشوری افزود: بازدیدهایی که قضات از زندان‌ها انجام می‌دهند، در نوع احکامی که برای میزان مجازات حبس تعزیری صادر می شود بسیار مؤثر است.
مدیرکل زندان های استان ایلام در ادامه خاطر نشان کرد: وضعیت بازدید مراجع قضایی و تعامل با زندان ها روند بسیار مطلوبی را طی می کند و نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحضه ای را داشته است. وی گفت: تلاش مراجع قضایی و سنگربانان اصلاح و تربیت در راستای حل مشکلات زندانیان، حمایت از خانواده های آنها و بازگشت سالم زندانیان به جامعه است.