به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ حجت الاسلام سید محمد مسعود معصومی‌لاری معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضاییه ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سال‌روز  شهدای فاجعه هفتم تیر در استان ایلام اظهار داشت: هفته قوه قضاییه بهترین فرصت برای ارائه عملکرد دستگاه قضا در جامعه است و مسوولان با حضور در بین […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ حجت الاسلام سید محمد مسعود معصومی‌لاری معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضاییه ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سال‌روز  شهدای فاجعه هفتم تیر در استان ایلام اظهار داشت: هفته قوه قضاییه بهترین فرصت برای ارائه عملکرد دستگاه قضا در جامعه است و مسوولان با حضور در بین مردم و رسیدگی به مشکلات باید از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

وی افزود: انسان‌ها وقتی به دنیا می‌آیند، خداوند متعال عدالت خواهی را به‌عنوان گرایش فطری در وجود انسان‌ها قرار داده و در طول تاریخ مسأله عدالت خواهی به انسانیت انسان گره خورده است، همه ادیان الهی برای رسیدن به عدالت در همه عرصه‌های اجتماعی و … حضور پیدا کرده‌اند.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضاییه با بیان اینکه عدالت زمینه رشد تعالی است، گفت: با رعایت قانون در جامعه عدالت اجرا می‌شود، در نظام‌های استکبار که ظلم بر ملت‌ها را به‌عنوان اصل قرار می‌دهد و جدا کردن مادران از فرزندان را به‌عنوان قانون تصویب می‌کند سخن گفتن از عدالت  یعنی دفاع از ظلم، و این موضوع در استکبار جهانی نمایان و آشکار است.

وی ادامه داد: در کشورهایی که حاکمیت آنان ظالم است پیروی از قانون عدالت محسوب نمی شود، لذا گسترش عدالت سبب ارزشمندی و قدرت کشورهای اسلامی شده است.

حجت الاسلام معصومی‌لاری تصریح کرد: بنیان دستگاه قضایی در حکومت‌های اسلامی احقاق حق شرعی از فردی است که به او ظلم شده است.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی جامعه که مسئله اقتصادی مشکلات بسیاری برای مردم به‌وجود آورده است، اگر مسوولی در انجام وظایف خود کوتاهی کند و نتیجه‌ی آن تضعیف حقوق مردم در جامعه شود ورود دستگاه قضا در این راستا مهم و بسیار تاثیرگذار است‌.

این مسوول ادامه داد: اجرای سیاست‌های اقتصادی و اجرای فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی به‌عهده دستگاه قضا نیست، سیاست‌های اتخاذ شده دستگاه قضا برخورد با متخلفان در جامعه است و در این راستا انجام وظیفه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری پاک‌تر از نظام جمهوری اسلامی در جهان وجود ندارد، گفت: جامعه ایران توسط حاکمی اداره می‌شود که همواره با تدابیر اندیشمندانه ملت را به‌گونه‌ای رهنمود کرده است که نتیجه آن ایجاد وحدت و همدلی در تمام عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … است.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضاییه بیان داشت: استکبار و متحدانش با تحریم ۴۰ سال است بر علیه نظام جمهوری اسلامی اقدام می‌کند که هر بار با شکست مواجه شده است که سرنگونی پهباد آمریکایی یکی دیگر از شکست‌های استکبار جهانی است.

گفتنی است، یکم الی هفتم تیر به مناسبت هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.