به گزارش راسان خبر  از ایلام، سید منصور میرمرادی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیران جدید و قدیم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، گفت: آمار شهدا، ایثارگران و جانبازان در ایلام نشان می‌دهد که  این استان با تمام ظرفیت‌ها برای حفظ […]

به گزارش راسان خبر  از ایلام، سید منصور میرمرادی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیران جدید و قدیم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، گفت: آمار شهدا، ایثارگران و جانبازان در ایلام نشان می‌دهد که  این استان با تمام ظرفیت‌ها برای حفظ نظام تلاش کرده است.

وی افزود: نسل امروز با واقیعت‌های دهه شصت بسیار فاصله دارند، و افرادی که آن دوره را لمس و تجربه کرده‌اند موظف هستند واقعیت‌ها را  برای تداوم راه شهدا روشن کنند.

 معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و… بخشی از سلامت خود را در دوران جنگ دفاع مقدس از دست دادند تا عزت و سربلندی کشور مهیا شود و خدمت به خانواده‌های این عزیزان  پاداش اخروی و دینوی دارد.

وی تاکید کرد: امنیت فقط با رفاه و اقتصاد ایجاد نمی‌شود و امروز باید حواسمان جمع باشد تا رویدادهای سیاسی که در کشور رخ داده و شاهد آن هستیم بررسی شود و برای رفع آن مشکلات موجود تلاش شود.

میر مرادی اظهار داشت: استعدادها و ظرفیت‌های خوبی در کشور وجود دارد و باید همانند دوران دفاع مقدس با وحدت مشکلات اقتصادی را سپری کرد تا بخشی از این فشارها کاهش یابد.

وی بیان داشت: مسوولان از نظر تاریخی برای مردم روشن کنند که در دفاع مقدس چه اتفاقی افتاده است، مردم چگونه در صحنه بودند و شهرهای مرزی در چه وضعیتی قرارداشته‌اند و برای جبران خسارت وارده شده به این استان‌ها در دفاع مقدس تلاش شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: انتصابات در بنیاد در جهت رشد و ارتقای کارکنان مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته و در استان ایلام نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات‌رسانی به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر و همچنین توجه به ضرورت تکمیل مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی استان از مأموریت‌های مهمی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این آیین گفت: اگر مسئولی امانت خود را بر دوش دیگری می‌گذارد علی‌القاعده باید از توفیق خدمت گذشته راضی بوده و با فراغ بال این مسئولیت را واگذار کند.
وی افزود:  مدیران با حضور در بین مردم مشکلات آنان را رفع کند و این موضوع مهم از برگزاری جلسات بسیار تاثیرگذار تر است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری استان اضافه کرد: عزت و سربلندی کنونی کشور به واسطه ایثارگری، مجاهدت شهدا، جانبازان و ایثارگران است و این موضوع مهم سبب اقتدار ایران درجهان شده است.
وی تاکید کرد: استان ایلام  استانی با جمعیتی بیش از ۵۸۰ هزار  نفر سه هزار شهید، ده ها هزار جانباز، ایثارگر و … تقدیم نظام حمهوری  اسلامی نموده   بنابراین ادامه راه این عزیزان امری واجب و ضروری است.

در پایان این آیین اسدالله تولیده به‌عنوان مدیرکل جدید بنیاد شهید ایلام معرفی و از خدمات مدیر پیشین قدردانی شد.