ایلام_مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: استفاده از تکنولوژی های نوین در پیشبرد صنایع به ویژه در صیانت از محیط زیست در استان ضرورت دارد.

به گزارش راسان خبر از ایلام، روح اله نوریان بمناسبت هفته جهانی محیط زیست در جلسه ای که با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و جمعی از صنایع استان برگزار شد با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام برای صیانت از محیط زیست قدمهای خوبی برداشته است، اظهار داشت: راه اندازی تصفیه خانه صنعتی پیشرفته،احداث جایگاه مکانیزه مدیریت و نگهداری تفکیک پسماند های صنعتی، راه اندازی دستگاه امحا لامپ های مستعمل، راه اندازی کارخانه دانه بندی گوگرد پاستیلی، راه اندازی سیستم پایش آنلاین خروجی پساب صنعتی و آلاینده های زیست محیطی از اقدامات مهم این واحد صنعتی در صیانت از محیط زیست بوده است.

وی به دیگر اقدامات در صیانت از محیط زیست اشاره و  افزود: احداث ۲۵٫۵ هکتار فضای سبز شامل کاشت ۱۱ هکتار چمن و بوته و ۱۴٫۵ هکتار غنی سازی جنگل‌های تملکی پالایشگاه متناسب با گونه های بومی احداث شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام ادامه داد: پالایشگاه گاز ایلام در راستای مسئولیت های اجتماعی و رسالت خود مبنی بر تولید پاک، ایمن و بهره ور خود را مکلف به صیانت از محیط زیست و ارزش های زیست محیطی می داند.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست همچون حقوق بشر برای نسل های فعلی و آینده است، گفت: رعایت الزامات زیست محیطی وجبران آلایندگی ها ازطرف صنایع امری اجتناب ناپذیراست.
نوریان افزود: به بهانه توسعه پایدار نمی شود تنها به منافع اقتصادی آن توجه کرد بلکه می بایست به مبحث محیط زیست به عنوان رکنی از ارکان توسعه پایدار نگاهی ویژه داشت.

نوریان به انقلاب چهارم صنعتی و تحولات متاثر از آن که در آینده ای نه چندان دور جامعه بشری را متحول خواهد کرد اشاره کرد و اظهار داشت: از فن آوری های جدید که باعث بهره وری، رشد و توسعه پایدار می شود حمایت خواهیم کرد و همکاران را به تامل و تعمق در شعار” بازنگری، نوسازی و بازسازی ” فرا می خوانم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام نیز با ابرازخرسندی از میزبانی پالایشگاه در این هم اندیشی گفت: شرکت پالایش گاز ایلام و در راس آن دکتر نوریان به عنوان مدیری با نگرش محیط زیستی اقدامات ارزشمندی در راستای حمایت از محیط زیست انجام داده اند و همچنین در مقوله مسئولیتهای اجتماعی به عنوان شرکتی تاثیر گذار در منطقه شناخته شده است که دیگر صنایع و شرکتها می توانند از آن الگوسازی کنند.

غلامرضا ابدالی به شرایط خاص زیست بومی ایلام به مطالبه گری مردم اشاره و ابراز امیدواری کرد با فرهنگ سازی بیش از پیش به صیانت از این زیست بوم باید پرداخت و از مسئولین HSE شرکتهای صنعتی استان خواست که با عنایت به وفور قوانین محیط زیستی علاوه بر اجرای آن به آموزش این قوانین نیز اهتمام ورزند.

وی اظهار داشت: افتخار ما این است که با صنایع استان تعاملی مثبت داریم و تلاش خواهیم کرد صنایع را نه به عنوان صنایع آلاینده بلکه به عنوان صنایع سبز بشناسیم که این مهم میسر نمی شود مگر با نگرش زیست محیطی و مدیریت آن این مهم به سرانجام برسد.

شناسه خبر/۵۲۹۶۰