صید نور علیمرادی رئیس فوریت‌های پزشکی استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار راسان خبر در ایلام گفت: جهت خدمات‌رسانی به زائرین اربعین حسینی ۳ بیمارستان صحرایی ایام اربعین در مهران دایر می‌شود. وی افزود: این بیمارستان‌ها در حد فاصل شهر مهران تا پایانه مرزی (یکی در داخل محوطه بیمارستان مهران یکی در نزدیکی […]

صید نور علیمرادی رئیس فوریت‌های پزشکی استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار راسان خبر در ایلام گفت: جهت خدمات‌رسانی به زائرین اربعین حسینی ۳ بیمارستان صحرایی ایام اربعین در مهران دایر می‌شود.

وی افزود: این بیمارستان‌ها در حد فاصل شهر مهران تا پایانه مرزی (یکی در داخل محوطه بیمارستان مهران یکی در نزدیکی پایانه برکت و دیگری در میدان اربعین ورودی پایانه مرزی) مستقر می‌شوند.

رئیس فوریت‌های پزشکی استان اظهار داشت: این مکان‌های درمانی با همکاری نیروهای مسلح، ارتش و سپاه با امکانات حوادث جنگی نوین با بیش از ۱۰۰ نفر شامل پزشکان عمومی متخصص، پیراپزشکی، اتاق عمل و … راه اندازی می‌شوند.

علیمرادی تصریح کرد: همچنین در راستای ارائه خدمات فوری به زائرین یک درمانگاه در فرودگاه ایلام دایر می‌شود.

وی بیان داشت: در ایام اربعین ۹۰ پایگاه ثابت و موقت، ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ اتوبوس آمبولانس، ۱۰ موتولانس و یک خودروی ارتباطات سیار در طول محورهای مواصلاتی مرز و پایانه مرزی بین‌المللی مهران در ایام اربعین مستقر می‌شوند.

علیمرادی یاداور شد: با پیگیری و هماهنگی، ۸ فروند بالگرد اورژانس (۳ فروند متعلق به اورژانس ۱۱۵ و ۵ فروند هوانیروز) در مرز مهران مستقر می‌شود.

به گفته علیمرادی، سال گذشته ۴ هزار و ۱۱۰ زائر به بیمارستان صحرایی ارتش و ۵ هزار و ۸۸۰ نفر به بیمارستان صحرایی سپاه در مرز مهران مراجعه و از خدمات پزشکی بهره‌مند شده‌اند.