سرهنگ «محمدرضا شرف‌بیانی»، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: فاز اول باغ موزه دفاع مقدس ایلام با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد. وی افزود:  این مرحله شامل گالری هایی، چون جانمایی […]

سرهنگ «محمدرضا شرف‌بیانی»، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: فاز اول باغ موزه دفاع مقدس ایلام با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

وی افزود:  این مرحله شامل گالری هایی، چون جانمایی عکس سه هزار شهید دفاع مقدس استان ایلام، هجوم و حمله عراق، بازسازی وضعیت شهر‌های ایلام در زمان جنگ، سنگر‌های فرماندهی، نقش ایلات و عشایر در زمان جنگ و عملیات ها، حضور مردم در دوران دفاع مقدس، بازسازی عملیات‌های واقع شده در ایلام است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهار داشت: بوستان معلم و میدان دفاع مقدس با جانمایی اِلمان هایی مربوط به زمان جنگ تحمیلی به باغ موزه در مرحله دوم دیده شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۹۰ هزار سند دفاع مقدس در استان ایلام جمع‌آوری‌شده است.

وی بیان داشت:  در حال حاضر تعداد ۳۶ یادمان شهدای گمنام در استان ایلام پذیرای اقشار مختلف مردم علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت است و مراحل کار احداث سه یادمان نیز آغازشده است.

شرف بیانی تصریح کرد:: از سال ۹۶ تاکنون ۶۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس این استان چاپ  شده و ۴۰ کتاب دیگر نیز در دست اقدام است.

لازم به ذکر است، استان ایلام بیش از سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۰۰ آزاده تقدیم آرمان‌های نظام و انقلاب کرده است.

گفتنی است،باغ موزه دفاع مقدس ایلام به وسعت ۲ هکتار و چهار هزار متر زیربنای گالری ها اجرا می شود.

 

 

 

.

وی، گفت: در عرصه ادبیات دفاع مقدس تاکنون بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در استان ایلام چاپ و منتشرشده است که از این میزان ۲۰۰ عنوان مربوط به قبل از سال ۹۵ است و ۱۰۰ عنوان نیز بعد از سال ۹۵ چاپ‌شده و در برنامه‌ریزی انجام‌شده تلاش می‌شود که هرسال ۳۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان چاپ و منتشر شود.

 

.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، گفت: در حال حاضر تعداد ۳۶ یادمان شهدای گمنام در استان ایلام پذیرای

۸۶ شهید گمنام در ان است.

اقشار مختلف مردم علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت است و مراحل کار احداث سه یادمان نیز آغازشده است

 

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، از جمع‌آوری تاکنون ۷۰ هزار سند دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: باغ‌موزه دفاع مقدس هم‌اکنون مراحل پایانی تکمیل و آماده‌سازی خود را طی می‌کند و در آینده‌ای نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «محمدرضا شرف‌بیانی»، در نشست رسانه، دفاع مقدس و مقاومت با حضور جمعی از اصحاب رسانه این استان، اظهار کرد: یکی از راهبردی‌ترین و اساسی‌ترین ابزار ارتباطی در دوران دفاع مقدس حضور رسانه‌ها بود و خبرنگاران و رسانه‌ها با جان‌فشانی و فداکاری خود در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشتند و در این عرصه نیز شهدایی را تقدیم آرمان‌های نظام مقدس اسلامی کرده‌اند و خبرنگاران در دوران هشت سال دفاع مقدس دوشادوش سایر رزمندگان اسلام از کیان اسلامی دفاع کردند.

وی بابیان اینکه کار در عرصه و اطلاع‌رسانی بسیار سخت است، گفت: خبرنگاران در دفاع مقدس به‌عنوان یک رزمنده ایفای نقش می‌کردند و پل ارتباطی بین مردم و جبهه‌های حق علیه باطل بودند و ارزش‌های دفاع مقدس را انتقال می‌دادند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، بابیان اینکه رسانه‌ها و صداوسیما در راستای ارج نهادن به ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشته‌اند، گفت: هر آنچه ما امروز داریم و عزت ایران اسلامی در جهان به برکت ۸ سال دفاع مقدس است.

شرف‌بیانی تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بنا بر وظایف و مسئولیت‌های که دارد و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری، در عرصه نشر ارزش‌های دفاع مقدس تلاش می‌کند و این بنیاد پایگاه فرهنگی مناسب برای فعالیت خبرنگاران در این عرصه است و ما از خبرنگاران برای فعالیت در حوزه دفاع مقدس استقبال می‌کنیم.

.

شرف بیانی، در پایان از خبرنگاران خواست به رسالت خود را نسبت به موضوعات دفاع مقدس تلاش کنند و این بنیاد تلاش می‌کند که در خدمت همه آحاد مردم به‌ویژه اصناف مختلف فرهنگی و علمی باشیم برای اینکه واقعیت دفاع مقدس را برای مردم و به‌ویژه نسل جوان به‌عنوان و تبیین کنیم