حجت الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام ظهر یک شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: طرح ساخت شبستان جدید امامزاده علی صالح (ع) ) با نام امام رضا (ع) با ۸۰۰ متر مربع زیربنا در ۲ طبقه آغاز شده که طبقه همکف آن در هفته دولت  […]

حجت الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام ظهر یک شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: طرح ساخت شبستان جدید امامزاده علی صالح (ع) ) با نام امام رضا (ع) با ۸۰۰ متر مربع زیربنا در ۲ طبقه آغاز شده که طبقه همکف آن در هفته دولت  به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: سال گذشته ۲ میلیارد ریال برای ساخت این شبستان از محل اعتبارهای دولتی اختصاص و هزینه شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام اظهار کرد: طرح توسعه حرم امامزاده علی صالح (ع) سال ۹۳ آغاز که برای فاز نخست آن تاکنون ۲۲ میلیارد ریال از محل درآمدهای این زیارتگاه هزینه شده است.

وی بیان داشت:نذورات شامل پول نقد و زیور آلات ریخته شده به داخل ضریح جمع آوری و صرف توسعه عمران و کارهای فرهنگی این زیارتگاه می شود. 

حجت الاسلام عزیزی تصریح کرد: بقعه متبرکه با توجه به قرار گرفتن در مسیر زائران عتبات عالیات در طول سال پذیرای هزاران زائر از مناطق مختلف است. 

امام زاده علی صالح، از مشهورترین امام زاده های استان ایلام و غرب کشوره، مرقد مطهر ایشان، در بیست و پنج کیلومتری شهر ایلام به سمت مهران قرار دارد.

گفتنی است، یش از ۵۱ مقبره متبرکه و امامزاده در استان ایلام وجود دارد که ملجا دردمندان و ارادتمندان اهل بیت (ع) هستند.