“نصرت رحیمی” سرپرست نوسازی مدارس استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس در ایلام گفت: ۱۰ پروژه آموزشی با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان هفته دولت در سطح این استان افتتاح می شود. وی افزود: دبستان ۶ کلاسه حکیم ایلام با زیربنای ۷۷۸ متر مربع با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و […]

“نصرت رحیمی” سرپرست نوسازی مدارس استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس در ایلام گفت: ۱۰ پروژه آموزشی با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان هفته دولت در سطح این استان افتتاح می شود.
وی افزود: دبستان ۶ کلاسه حکیم ایلام با زیربنای ۷۷۸ متر مربع با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و مجتمع آموزشی حیات طیبه ۲ مسکن مهر با زیربنای یک هزار ۹۳۱ مترمربع با اعتبار ۲۱میلیارد ریال  در این هفته افتتاح می شود.
سرپرست نوسازی مدارس استان بیان داشت: از دیگر پروژه های قابل افتتاح  هفته دولت ، سالن ورزشی ایوان با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، دبستان یک کلاسه شهید نورمحمدی حاجی حاضر با اعتبار ۲۰۶ میلیون تومان، دبستان یک کلاسه ایوان، دبستان یک کلاسه خوش قدم چرداول با اعتبار ۳۶ میلیون تومان، یک کلاسه هلیلان با اعتبار ۱۷۰ میلیون تومان و دبستان۶ کلاسه سایت مسکن مهران با اعتبار ۹۵۰ میلیون تومان است.
وی بیان داشت: کل هزینه‌های صورت گرفته برای نوسازی و ساخت مدارس ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط مشارکت خیرین ملی و استانی تامین می‌شود.
وی یادآورشد: در حوزه تجهیزات امسال نزدیک به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات خریداری شده است که شامل تجهیزات آموزشی، کلاسی، صندلی، هوشمند سازی، رایانه و چاپ گر است.
رحیمی خاطرنشان کرد: ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سیستم سرمایشی در مناطق گرمسیر استان مثل دهلران و موسیان توزیع شده است.
لازم به ذکر است، سال تحصیلی ۹۸_۹۹ بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در سطح مدارس استان ایلام مشغول به تحصیل می شوند.