«رضا حسن بیگی» مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزری راسان خبر در ایلام اظهارداشت: مهمترین اقدامات شبکه زیرساخت ارتباطی در استان در راستای سرویس دهی مطلوب به زائرین اربعین اجرای بیش از۵۰۰کیلومتر شبکه فیبرنوری با ۴ برابری ظرفیت نسبت به سال گذشته در مسیرهای شش گانه منتهی به شهرستان ها […]

«رضا حسن بیگی» مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزری راسان خبر در ایلام اظهارداشت: مهمترین اقدامات شبکه زیرساخت ارتباطی در استان در راستای سرویس دهی مطلوب به زائرین اربعین اجرای بیش از۵۰۰کیلومتر شبکه فیبرنوری با ۴ برابری ظرفیت نسبت به سال گذشته در مسیرهای شش گانه منتهی به شهرستان ها ی مسیرهای ایلام- مهران، مهران- بازارچه مرزی، مهران-دهلران، دهلران – دشت عباس و کل مسیرهای استان به این شبکه  وصل شده‌ا است.
وی افزود: از دیگر خدمات این شرکت تأمین و توزیع پهنای باند (اینترنت، اینترانت،mpls و vpls)، خدمات جانبی (فضا، دمل، آنتن، پاپر، جاده دسترسی و هم مکانی)، سرپیس ترانزیت بین‌المللی (مرز به مرز) است.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان بیان داشت: ظرفیت پهنای بانداستان به  ۲/۵برابر و  از ۴۷ گیگابیت در ثانیه به ۱۱۰ گیگابیت افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: این  استان از ۴ طریق به فیبر نوری سراسری متصل است و تمهیدات لازم برای مقابله با قطعی فیبر نوری در ایلام اندیشیده شده است.

وی دامه داد: ظرفیت ترانزیتی شبکه ارتباطی باکشورعراق توسط شرکت زیرساخت در پایانه های مرزی ۲/۵ برابری  و  از ۲۰ گیگابیت به ۵۰ گیگابیت افزایش یافته است.

حسن بیگی گفت: حضور میلیونی زائران اربعین حسینی ۹۸ و انتخاب ایلام برای تردد و ورود به کشور عراق از طریق مرز مهران ما را برآن داشته است که زیرساخت‌های ارتباطی را تقویت و متناسب با شرایط زمانی، مکانی و حجم حضور برنامه لازم و سیال را اجرا کنیم.