امید محمدبیگی مدیر برق دهلران روز سه شنبه در گفتگو با سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: این شهرستان ۴ مگاوات پیک بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مصرف داشته است. وی افزود: با توجه به اینکه دهلران چز گرمترین شهرهای کشور محسوب می شود تعرفه برق ۹ ماهه از (فروردی تا […]

امید محمدبیگی مدیر برق دهلران روز سه شنبه در گفتگو با سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: این شهرستان ۴ مگاوات پیک بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مصرف داشته است.

وی افزود: با توجه به اینکه دهلران چز گرمترین شهرهای کشور محسوب می شود تعرفه برق ۹ ماهه از (فروردی تا آذرماه) در این شهرستان درچه یک محسوب می شود.

مدیر برق دهلران بیان داشت: گوگرد موچود در چشمه  آب گرم  بر روی تجهیزات شبکه برق به شدت تاثیر می گذارد و طول عمر وسایل برقی را کاهش خواهد داد.

وی ادامه داد: وجود گوگرد سبب سستی  اتصالات برق داخلی منازل می شود بنابراین مردم  در طول سال چهت جلوگیری از خسارت به وسایل الکتریکی سیم کشی برق منازل خود را بررسی کنند.

محمدبیگی تاکید کرد: برای صرفه جویی در مصرف برق به مردم توصیه می شود برای کولرهای منازل خود سایبان نصب کنند و حتی المکان از درب و پنجره های دوجداره استفاده کنند.

وی اضافه کرد: همچنین مردم از لامپ های LED , SMD  استفاده نمایند زیرا میزان مصرف برق را کاهش خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت توزیع نیروی برق دهلران ۵۰ میلیارد ریال از ادارات و مشترکین این شهرستان طلب دارد.

به گفته محمدبیگی، ۲۴ هزار مشترک برق در دهلران  از خدمات شرکت توزیع نیری برق استفاده می کنند.

با توجه به افزایش دما ساعات کاری ادارات  مناطق گرمسیری (مهران و دهلران) تا پایان هفته جاری از۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰  تغییر یافت.