راسان_ ایلام،  “حجت الاسلام لطفی”نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه امروز(11/2/94)  اظهار داشتند : بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران وظائف مسئولان دستگاها و عناصر مختلف وابسته به تولید داخلی و جلوگیری از واردات غیر ضروری و تاکید بر مبارزه واقعی با فساد و […]

Namazراسان_ ایلام،  “حجت الاسلام لطفی”نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه امروز(11/2/94)  اظهار داشتند : بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران وظائف مسئولان دستگاها و عناصر مختلف وابسته به تولید داخلی و جلوگیری از واردات غیر ضروری و تاکید بر مبارزه واقعی با فساد و قاچاق تشریح کردند و فرمودند : کلید حل مشکلات اقتصادی مردم و معضلات جامعه کارگری تقویت و رونق تولید داخلی است .

اظهارات معظم له اتمام حجت به مسئولان اجرائی بود که باید بدون تکیه بر لغو تحریم ها بر ظرفیت های داخلی و استفاده از همه امکانات موجود کشور اقتصاد کشور را شکوفا و رونق بخشیده . متاسفانه یکی از سیاست های غلط کشور توسط برخی این است که رونق اتقتصادی را با ایجاد روابط با کشور های صنعتی دنیا آنهم با نادیده گرفتن آرمانهای امام و انقلاب و عبور از خطوط قرمز نظام می دانند .

این افراد و یا جریانهای سیاسی اساسا اعتقادی به ارزش های انقلاب و اصول و مبانی نظام که توسط امام ترسیم شده است ، ندارند و با کمال تاسف در مباحث اقتصادی کشور چنین تفکر و گرایشی در طول ۳۶ سال از عمر با برکت نظام ، حاکم بوده است و سیاست های کلان اقتصادی را انها جهت دهی می کنند و عامل عدم پیشرفت در عرصه اقتصاد و چالشهای بزرگ اقتصادی و عدم استقلال اقتصادی همین تفکر است که در دولت کارگزاران پایه گذاری شد و در همه دولت ها به عنوان یکی از برون رفت از مشکلات اقتصادی عنوان گردید و اصولا مانع تحقق اقتصاد مقاومت هستند .

مسئله دیگر مبارزه با فساد اقتصادی است . متاسفانه داستان مفاسد اقتصادی در کشورها داستان غم انگیزی است و پس از گذشت ۳۶ سال از عمر انقلاب هنوز غول فساد اقتصادی بزرگترین مانع در اجرای عدالت اجتماعی است . این پدیده شوم در بدنه اقتصاد کشور نفوذ کرده و اقتصاد کشور را بیمار و ناتوان و زمین گیر نموده است . متاسفانه هنوز اقدام موثری برای مقابله با مقوله فساد اقتصادی انجام نگرفته است . مسئولان باید با عوامل اصلی و باند های فساد اقتصادی با قاطعیت عمل کنند دست های پنهان و حامیان این باند ها را شناسی و بدون هیچ ملاحظه ای به مردم معرفی کنند .

۱۳ رجب ولات با سعادت و نورانی مولود کعبه امام علی بن ابیطالب علیه السلام است . حضرت امیر پیشوای پرهیزکاران و مظهر عدل کل و رهبر آزادیخواهان و پیشوای عدالتخواهان و ائینه جمال و جلال دات اقدس الهی است . سیاست و دیانت را در قلمرو زمامداری خود معنا بخشید . او پیشوای حق و عدل ، در راه حق و اجرای عدالت سخت کوش و استوار بود . امام علی مصداق انسان کاملو الگوی همه عارفان و عاشقان حق و حقیقت است . روز ولادت آن حضرت را روز پدر نانگذاری شده است . چون او به نام اب الائمه پدر امامان معصوم در فرهنگ ناب تشیع جایگاه رفیعی دارد .

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر است . اساسا کارگران در توسعه و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف نقش بی بدیل و کم نظیر دارند . کارگران ارکان اصلی چرخه اقتصادÂ درحوزه صنعت و کشاورزی و عمران و آبادانی کشور هستند . بازوان توانمد و خلاق کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش محوری دارند و ناکامی دشمنان در تحمیل تحریم های گسترده در اثر تلاش و کوشش کارگران بوده است جامعه کارگران کارآمدترین و کم توقع ترین قشر می باشند لذا باید مشکلات معیشتی و رفاهی آنها برطرف شود .

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت داشنمند مجاهد استاد مطهری و روز معلم است . تکریم مقام معلم یک وظیفه دینی و انقلابی است و معلمان که مربیان جامعه اسلامی هستند جایگاه بزرگی در کشور عزیز ما دارند .

۱۹ اردیبهشت روز شورهاها و آغاز هفته شهر و شهروند است . تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا برای سامان بخشیدن به وشعیت شهر و روستا است . اعضا شوراهای اسلامی که با آرای مستقیم مردم انتخاب می شوند در واقع تبلور شعور سیاسی مردم هستند و ثانیا شوراهای اسلامی انعکاس خواسته ای شهروندان در عرصه های مختلف می باشند و عمران و آبادانی و زیبا سازی شهر و روستا با مشارکت مردم یکی از وظایف مهم شورا های شهر و روستا می باشد.