راسان خبر/رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌ های طیور دامپزشکی ایلام از انجام ۲ هزار و ۴۰۰ مورد نمونه گیری از واحدهای صنعتی و روستایی برای رصد و پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ایلام طی سال جاری خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ شهرام باسامی روز چهارشنبه در نشست فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران ایلام با موضوع پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اظهار کرد: دامپزشکی استان ایلام برای پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال جاری ۲ هزار و ۲۰ مورد بازدید از مراکز عرضه پرنده، زیستگاه ها و کشتارگاه های طیور استان داشته است.

وی افزود: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نمونه گیری از واحدهای صنعتی و گ روستایی جهت رصد و پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان توسط دامپزشکی انجام شده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌ های طیور دامپزشکی ایلام گفت: همچنین سه هزار و ۹۳۰ مورد آزمایش سرولوژی و یک هزار و ۲۵۰ مورد آزمایش مولکولی جهت تشخیص این بیماری توسط دامپزشکی انجام شده است.

باسامی بیان داشت: تاکنون موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده و ثبت نشده است ، آزمایشگاه دامپزشکی مرجع اصلی تشخیص آنفلوآنزای حاد پرندگان است.

کد خبر/۸۷۲۷۲

  • نویسنده : سمیه آذرمهر