به گزارش خبرگزاری راسان خبر از ایلام، “سردار محمدحسین حمیدی “معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا روز دوشنبه در همایش «طلاب یاران فرهنگ ترافیک» در محل هتل زاگرس شهر ایلام، اظهار کرد: با توجه به حذف ویزا پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور گسترده و حجم زیادی از زوار اربعین حسینی در مرزهای خروجی کشور باشیم. وی […]

به گزارش خبرگزاری راسان خبر از ایلام، “سردار محمدحسین حمیدی “معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا روز دوشنبه در همایش «طلاب یاران فرهنگ ترافیک» در محل هتل زاگرس شهر ایلام، اظهار کرد: با توجه به حذف ویزا پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور گسترده و حجم زیادی از زوار اربعین حسینی در مرزهای خروجی کشور باشیم.
وی افزود: مرز مهران همواره  به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین کانون‌های تردد خروج زوار، در صدر توجه زوار اربعین حسینی قرار دارد.
معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و جلوگیری خسارات مادی و معنوی ناشی از تصادفات جاده‌ای وظیفه‌ای همگانی و معروفی بسیار بزرگ است.
وی اظهار داشت: همه در مقابل جامعه مسئول هستیم و باید بافرهنگ سازی مناسب و بالا بردن سطح کیفی خودروهای تولیدی، از خسارات مادی و معنوی به اقشار مختلف مردم جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: ایمن‌سازی خودروها برای پیشگیری از شدت تصادفات و تصادفات منجر به فوت نقش مهمی دارد اما متأسفانه پرفروش‌ترین خودرو تولید داخلی پر تصادف‌ترین و خسارت آفرین ترین خودروی کشور است.
سردار حمیدی تصریح کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر در جاده های درون‌شهری و برون‌شهری کشور به علت تصادفات مختلف فوت شده  این آمار بسیار دردناک است.
به گفته معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا، هر فردی که در اثر سوانح جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهد بیش از یک میلیارد تومان بر جامعه هزینه تحمیل می‌کند.
لازم به ذکر است؛ اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان ایلام، این همایش را با همکاری و مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، با حضور مقامات کشوری، نظامی، انتظامی، مسوولان و مدیران استانی، طلاب و روحانیون برگزار کرده است.