راسان خبر/ امام جمعه ایلام گفت: بازگشت آثار و اسناد تاریخی و فرهنگی به ایران که از سال ۱۳۱۳ آمریکایی‌ها به ناحق و به اسم امانت تصاحب شده بود یکی دیگر از دستاورد‌های مهم دولت سیزدهم است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه‌های امروز نماز شهر ایلام اظهار داشت: رییس جمهور با بیان قاطع، شیوا و مواضع خردمندانه و حکیمانه خود در برابر زورگویی‌های مستکبران در صحن سازمان ملل ایستاد.

وی افزود: رئیس جمهور کشورمان برای تنویر افکار عمومی جهان از تریبون سازمان ملل، فریاد رسای ملت مظلوم ایران شد و با گرفتن قرآن کریم بر بالای دست به ایادی استکبار فهماند که فرهنگ غالب در آینده جهان مکتب قرآن، اسلام و اهل بیت (ع) خواهد بود و اسلام در حال فتح تدریجی جهان است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: بازگشت آثار و اسناد تاریخی و فرهنگی به ایران که از سال ۱۳۱۳ آمریکایی‌ها به ناحق و به اسم امانت تصاحب کردند از دیگر دستاورد‌های مهم دولت سیزدهم است که با پیگیری مسئولان این اسناد تاریخی به کشور بازگردانده شد.

حجت الاسلام کریمی تبار به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران یکی از مهمترین حوادث تلخ در تاریخ کشورمان است که در این نبرد نابرابر ایران اسلامی با اتکا به قدرت خداوند به پیروزی رسید.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس در واقع سرمایه و عامل سربلندی ما در جهان شد و امروز در موضع قدرت و برتری قرار مقتدرانه قرار داریم در حالی که دوران دفاع مقدس ما از ساده‌ترین تجهیزات نظامی مانند سیم خاردار تحریم بودیم، اما امروز برای فروش سلاح‌های نظامی و دفاعی به کشور‌های مختلف تحریم می‌شویم در حالی که بیشتر کشور‌های دنیا خواهان خرید ادوات نظامی از ما هستند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ادامه داد: بنیانگذار فرزانه و دوراندیش انقلاب انگیزه دفاعی قوای نظامی و روحیه مردم را با رهنمون‌های خود بالا بردند و اثبات کردند که اسلام و قرآن درسایه اتکا به خداوند شکست ناپذیر است.

امام جمعه ایلام به آِغاز سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد و  با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند اساتید، معلمان و اذهان این اقشار مهم و آینده ساز مملکت را مهندسی کند، گفت: معلمان و اساتید در برابر افکار انحرافی که نسل جوان و نوجوان را احاطه می‌کند، باید واقعیت‌ها را تبیین کنند تا دشمنان شکست خورده انقلاب قادر به سربازگیری از بین قشر جوان و نوجوان دانش آموزان و دانشجویان نشوند.

کد خبر/۸۷۳۶۹

  • نویسنده : سمیه آذرمهر