استاندار ایلام گفت: با ایجاد یک مرکز جامع حوزوی می تواند به عنوان مرکز علمی ، دینی ومذهبی در کشور مطرح شود.

th-(3)راسان_ ایلام،استاندار ایلام،در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از علما و طلاب برگزار شد با تبریک میلادحضرت فاطمه وحضرت امام خمینی(ره) با بیان این مطلب افزود: با ایجاد یک مرکز علمی حوزوی در استان وتربیت طلاب دینی با توجه به نیروی انسانی خوبی که وجود دارد می توانیم با اعزام طالب به دیگر استان ها و حتی دیگر کشورها از این فرصت خوب برای شناساندن استان استفاده کنیم .

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: نسبت دانشجو به جمعیت در استان ایلام در کشور رده سوم را داراست و این نشان دهنده ی وجود استعدادهای خوب دراستان است که می توان از آن در حوزه علوم دینی نیز بهره برد. 

مروارید خاطر نشان کرد: ما نیز در حد توان فعلی در خدمت هستیم و انشاءا… ساختمانی که در این مکان ساخته می شود مرکزی برای فکر ،درس و بحث باشد و مرکز جامع علمی دینی و مذهبی که می تواند راهگشای مشکلات زندگی باشد ایجاد شود و در این زمینه ها ایلام رتبه خوبی را در کشور کسب کند.

استاندار بیان داشت: در تاریخ هم مشاهده می کنیم درشهرهای کوچک علمای بزرگی تربیت شده اند که در جهان اسلام زبانزد خاص و عام بوده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد انشاء الله این همبستگی که بین همه ی اقشار ملت دانشگاهیان و حوزویان روز به روز محکم تر شود.