راسان خبر/دادستان عمومی و انقلاب مرکز ایلام گفت: تاکنون پرونده برای ۱۳ متهم ربا خوار حرفه‌ای در استان تشکیل و در حال رسیدگی است.

به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام؛ عبدالوهاب بخشنده امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: رسانه های استان با رعایت خط قرمز و حفظ حرمت ها همواره آزادی خود را داشته اند.

وی با بیان اینکه نقدهای منصفانه که در راستای اصلاح امور باشد پذیرفتنی است، افزود: استفاده ابزاری از رسانه برای دستگاه قضا به هیچ وجه قابل قبول نیست.

دادستان ایلام با بیان اینکه به برکت نظام امروز امنیت در کشور برقرار است، گفت: ایلام با دارا بودن ۴۳٠ کیلو متر مرز مشترک با کشور عراق همواره یکی از امن ترین مرزهای کشور محسوب می شود.

بخشنده تاکید کرد: رسانه با نقد منصفانه خدمات و عملکرد دولت را اطلاعرسانی و در جامعه نشاط آفرینی ایجاد کنند.

وی افزود: هر چند کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد اما این استان به برکت امام حسین (ع) و عنایت رهبر معظم انقلاب از لحاظ زیر ساخت ها پیشرفت مناسبی نسبت به سال های گذشته داشته است.

دادستان ایلام عنوان کرد: دستگاه قضا ارتباط  تنگاتنگی  با ستاد انتخابات، حوزه اجرایی  و .. دارد و در این راستا به وظایف خود به خوبی عمل کرده است.

وی ادامه داد: در خصوص برخورد با فساد اقدامات مناسبی در استان انجام و در این راستا برای ۱۳ متهم ربا خوار حرفه‌ای پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.

بخشنده در خصوص پرونده شرکت لاکسون نیز اظهار داشت: این پرونده حدود ۱۸٠٠ نفر شاکی دارد که سرشاخه اصلی آن در استان بازداشت و اموال او نیز شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: خودکشی یکی از چالش های اساسی در استان است که  انتشار آن آرامش روانی جامعه  به خطر خواهد انداخت.

دبیر ستاد انتخابات ایلام نیز در این نشست گفت: شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در  استان مهیا است و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی مدنظر است.

فرشید زرگوش با بیان اینکه فضای کل کشور انتخاباتی است، افزود: تلاش می شود مردم با آگاهی، شور و شعف یازدهم اسفند سال جاری در پای صندوق های رای حاضر شوند.

وی تصریح کرد: رعایت بی طرفی اصل مهم حفظ سلامت انتخابات است و این مهم همواره مورد تاکید است. دست اندرکاران برگزاری  انتخابات در این حوزه همیشه بر این اصول واقف بوده و بر آن تاکید دارند.

دبیر ستاد انتخابات ایلام ادامه داد: مردم این استان همواره ثابت کرده اند پای آرمان های امام راحل و نظام بوده و این مهم در انتخابات ادوار گذشته به خوبی ثابت شده است.

وی در پایان گفت: تاثیرگذارترین قشر در جامعه رسانه ها هستند و نقش و رسالت آنها در افزایش مشارکت عمومی در انتخابات نمایان است.

در پایان این نشست دادستان مرکز ایلام به سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف از جمله انتخابات پاسخ داد.

کد خبر/۰۲۰۸۱

  • نویسنده : سمیه آذرمهر