مهدی پروین دادستان شهرستان ایوان عصر امروز در گفت‌وگو با راسان خبردر ایلام گفت: گزارش‌هایی به دادستانی واصل شده که نشان می‌دهد برخی بانک‌ها بابت مطالبات خود اقدام به توقیف و برداشت از یارانه افراد می‌کنند و این در حالی است که یارانه واریزی به حساب سرپرستان خانوار سهم سایر اعضای خانواده است. وی افزود: […]

مهدی پروین دادستان شهرستان ایوان عصر امروز در گفت‌وگو با راسان خبردر ایلام گفت: گزارش‌هایی به دادستانی واصل شده که نشان می‌دهد برخی بانک‌ها بابت مطالبات خود اقدام به توقیف و برداشت از یارانه افراد می‌کنند و این در حالی است که یارانه واریزی به حساب سرپرستان خانوار سهم سایر اعضای خانواده است.

وی افزود: توقیف یا برداشت از حساب با حق مالکیت اشخاص در اصول ۲۰ ,۲۲و ۴۰قانون اساسی و مواد قانون ۳۰ و ۳۱ قانون مدنی و سایر قوانین مربوط به بخشنامه‌های بانک مرکزی مغایرت ندارد.

دادستان ایوان تاکید کرد: تمامی روسای بانک‌ها موظف هستند نسب به رفع انسداد از حساب‌های یارانه ای افراد اقدام کنند.

وی ادامه داد: اگر بانکی در این راستا کوتاهی کند مطابق مواد ۵۷۰و ۵۶۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵با آنان برخورد قضایی لازم صورت خواهد گرفت.

با توجه به تورم بالا و بیکاری در ایلام بسیاری از مردم با  شرایط سخت زندگی مواجه هستند، شاید ‌تنها با پول  یارانه ۴۵هزار و ۵۰۰ تومانی امرار معاش می‌کنند، برخی از آنان این رقم ناچیز را در شرایط نامناسب کنونی کمک خرج زندگی خود می‌دانند. شهرستان ایلام با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری  مرکز استان ایلام قرار دارد.