راسان خبر/مدیر تعاون روستایی ایلام از برداشت کشت قراردادی و خرید تضمینی ذرت علوفه ای در سطح ۱۵۰۰ هکتار از اراضی آبی استان توسط این مدیریت خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حمیدرضا شکری با اعلام این خبر اظهار داشت: با هدف افزایش رشد تولید، مدیریت تعاون روستایی استان ایلام امسال، با حمایت و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای کشت دوم ذرت علوفه ای از طریق شرکت های تعاونی تولید این مدیریت اقدام به کشت ۱۵۰۰ هکتار از اراضی آبی دشت عباس دهلران و هلیلان از توابع استان ایلام تحت کشت قراردادی و خرید تضمینی با کشاورزان نموده است.

وی افزود: در این طرح، کلیه هزینه های بذر اصلاح شده، نهاده های مورد نیاز؛ اعم از کود و سم و آب مصرفی توسط بخش خصوصی (اتحادیه تعاونی تولید سازمان مرکزی) تامین شده است.

مدیر تعاون روستایی ایلام گفت: کلیه هزینه تولید این طرح حدود ۱۰۰ میلیارد ریال بوده و پیش بینی می شود مقدار ۵۲ هزار تن محصول ذرت علوفه ای تولید شود که علاوه بر تامین بخشی از علوفه مورد نیاز دامداران استان، بخش عمده آن به سایر استانهای مورد نیاز کشور حمل می شود.

شکری بیان داشت: درآمد حاصل از فروش کل این محصولات بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال است که علاوه بر جلوگیری خروج ارز کشور برای خرید تامین علوفه مورد نیاز، عاید کشاورزان و شرکت های تعاونی تولید می شود
دکتر شکری افزود؛ برای نخستین بار است که با همت جهادی گونه، طرح کشت قراردادی ذرت علوفه ای و خرید تضمینی این محصول از کشاورزان استان ایلام توسط تعاونی های تولید تعاون روستایی استان به اجرا درآمده است.

وی در پایان عنوان کرد: با همگرایی و همکاری خوبی که بین شرکت آب منطقه ای و معاونت تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی با تعاون روستایی استان ایجاد شده است زمینه برای مشارکت بیشتر بخش خصوصی با هدف افزایش و رونق تولید محصولات مورد نیاز کشاورزی در استان، برای انجام کشت های آتی در سطوح بالاتر در دستور کار تعاون روستایی استان قرار می‌گیرد.

کد خبر/۹۰۴۱۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر