راسان خبر/رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی اربعین ایلام گفت: با مشورت وهدایت نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار و کمک های اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای حسینیه اربعین در نزدیکترین نقطه به مرز عراق برپا شد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛  حجت الاسلام والمسلمین علی محمد نجفی در گفتگوی زنده تلویزیونی سیمای مرکز ایلام اظهار داشت: این حسینیه دارای چند موکب فرهنگی بود که با حضور مجموعه های مردمی و بخصوص بانوان، غرفه حجاب و عفاف، تحکیم خانواده و جمعیت و فرزند آوری(اعزامی از استان البرز)، حضور دو موکب تحت عنوان مکتب حاج قاسم(اعزامی از استان کرمان) در این حسینیه بصورت شبانه روزی فعالیت داشت.

وی افزود: از جمله فعالیت های این حسینیه، سخنرانی، برگزاری نماز های جماعت، هر وعده نماز حداقل پنج بار و نماز های صبح تا سیزده بار بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی ایلام در ادامه مهمترین فعالیت مستمر مبلغین در حسینیه اربعین را حضور در اتوبوس های حامل زائران عنوان کرد.

حجت الاسلام نجفی بیان داشت: انجام برنامه های تبلیغی تربیت و آموزش راویان فرهنگی اربعین از دیگر فعالیت هایی بود که پیش از آغاز اربعین برنامه ریزی و اجرا شد و تعدادی از افراد آموزش دیده فعالیت های رسانه ای، فرهنگی خود را در ایام اربعین به بهترین نحو انجام دادند، تولیدات راویان فرهنگی در رسانه ها و حتی سیمای مرکز استان به نمایش در آمد.

وی افزود: فضا سازی اربعین،  نصب ۱۲۰بنر از پل زائر تا پایانه مرزی مهران، نصب بنر بر روی ۷۵بیلبورد با کمک شرکت های تجاری، دیوار نویسی و کوه نویسی با همکاری سپاه و بنیاد شهید از دیگر اقدامات مهم انجام شده تبلیغات اسلامی ایلام در حوزه فضاسازی در ایام اربعین است.

رئیس کمیته فرهنگی، آموزشی اربعین ایلام یادآور شد: در جهت تداوم فعالیت ها،  بیش از ۷۰ بیت الحسین(ع) در مهران با همت امام جمعه این شهرستان شناسایی و ساماندهی شدند.

کد خبر/۸۷۰۰۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر