راسان خبر/مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: ارائه هر گونه خدمات تور تنها از سوی دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و منوط به آموزش و اخذ مجوز است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ فرزاد شریفی در نشست با معاون و کارشناسان معاونت گردشگری اظهار داشت: این اداره‌کل آمادگی کامل را در راستای برگزاری دوره آموزشی و صدور مجوز در کمترین زمان ممکن به سرپرست و لیدرهای تورهای گردشگری که مجوز ندارند را دارد.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و شروع تورهای طبیعت گردی، افراد سودجو بدون داشتن هیچ‌گونه مجوزی اقدام به برگزاری تورهای طبیعت‌گردی و خدمات سفر می کنند که بیشترین مشکلات را برای مسافران و گردشگران ایجاد می کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: با مجریان و تورگردانان غیرمجاز باید برخورد جدی و قانونی ‌شود، به دلیل اینکه متاسفانه متولیان تورهای غیرمجاز شناخت کافی از گردشگری ندارند و به رعایت استانداردهای گردشگری و موازین شرعی و عرفی پای‌بند نیستند.

شریفی تصریح کرد: با توجه به اینکه این نوع از تورها هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای برای گردشگران ندارد و در صورتی که در طول سفر مخاطره‌ای برای مسافران پیش بیاید و یا صدمه‌ای ببینند، کسی مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد از مردم تقاضا می‌شود مراقب فرزندان خود باشند تا از طریق این تورهای غیرمجاز سفر نکنند.

وی عنوان کرد: باید اطلاع‌رسانی شود که متقاضیان برگزاری تورهای گردشگری در اسرع وقت برای شرکت در دوره آموزشی و صدور مجوز به این اداره‌کل مراجعه کنند.

کد خبر/۹۲۱۴۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر