راسان خبر/رئیس حوزه هنری ایلام گفت: جشنواره ملی تئاتر میدانی و خیابانی “۵۵ دقیقه” زمین فوتبال چوار به صورت گسترده و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و بنیاد شهید استان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام؛ سعید خیرالهی ظهر امروز یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: خبرنگاران جریان اربعین را در استان به راه انداختند و توانستند نگاه ها را به این سمت ویژه تر کنند.

وی افزود: خبرنگاران یکی از هنرمندان مظلوم و بی ادعا هستند که همیشه وظایف خود را به نحو احسن انجام داده و در کار خود کوتاهی نداشته اند.

رئیس حوزه هنری ایلام گفت: حوزه هنری سال ۱۳۵۷ به عنوان مرکزی برای فعالیت نوجوانان آن موقع برای انجام کارهای انقلابی راه اندازی شد و خیلی از هنرمندان شاخص و شناخته شده امروز کشور در این مکان ها رشد یافته اند.

خیرالهی ادامه داد: عمده اهداف حوزه هنری حمایت و تولید محتوا در حوزه فرهنگ و هنر اسلامی و انقلابی است و امروز سنبل حوزه هنری شهید مرتضی آوینی می باشد.

وی تصریح کرد: بر اساس ابلاغ جدید هر استان موظف است با سند تحول و بر اساس زیست بوم فعالیت کنند.

رئیس حوزه هنری ایلام با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و هنر فراورده نداریم، افزود: ما باید افتخارات، شجاعت ها و شهدای دوره جنگ تحمیلی را به استان های دیگر معرفی کنیم.

وی گفت: در حال حاضر برج هنر ایلام تعریف ملی و نه استانی ندارد و خبرنگاران می توانند این مهم را به ضرورت تبدیل کنند.

خیرالهی اضافه کرد: جشنواره ملی تئاتر میدانی و خیابانی “۵۵ دقیقه” زمین فوتبال چوار به صورت گسترده و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و بنیاد شهید استان برگزار می شود. همچنین در این جشنواره لالایی مادران ایلامی و شهدا جمع آوری می‌شود.

وی بیان داشت: در این راستا برنامه ریزی ها و رایزنی های لازم انجام و تلاش می شود تا قبل از پایان سال جاری این جشنواره در استان برگزار شود.

رئیس حوزه هنری ایلام در پایان بر ضرورت تأمین اعتبار برج هنر در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تاکید کرد.

کد خبر/۸۷۷۲۸

  • نویسنده : سمیه آذرمهر