راسان خبر/با شرکت جمعی از هنرجویان واحد تجسمی حوزه هنری استان، نمایشگاه طراحی و نقاشی سایه روشن با تقدیر از هنرجویان به کار خود پایان داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ رئیس حوزه هنری استان ایلام نیز در آیین اختتامیه نمایشگاه نقاشی و طراحی سایه روشن گفت: با توجه به مدت زمان کمی که این هنرجویان مشغول تمرین و مهارت آموزی در رشته طراحی بوده اند، آثاری خوب و قابل قبول در این نمایشگاه ارائه داده اند که نشان از استعداد خوب نوجوانان و جوانان استان در حوزه هنرهای تجسمی است.

سعید خیرالهی افزود: در کنار آموختن مهارت و تکنیک های لازم برای ادامه هنر تجسمی، لازم است که هنرجویان به تولید اثر بر اساس هویت بومی محلی خود و در راستای زیست بوم استان ایلام بپردازند.

رئیس حوزه هنری استان ایلام تاکید کرد: هنرمندان اگر ریشه های هویتی خود اعم از آثار تاریخی، باورها و ارزشهای دینی و ملی، شخصیت ها، طبیعت پیرامون و ظرفیتهای فرهنگ عامه و مردمشناسی استان را دستمایه تولید آثار قرار دهند، قطعا آثارشان دارای ارزشی چند برابری خواهد بود و توجه کارشناسان و محافل هنری را بیشتر به خود جلب خواهد کرد.

زهرا ملکشاهی مربی این هنرجویان به خبرنگار ما گفت: هنرجویانی که آثارشان در این نمایشگاه مشاهده می شود از سه ماه تا یک سال از شروع آموزش طراحی آنها می گذرد و در این مدت پیشرفت خوب و محسوسی داشته اند.

در این نمایشگاه بیش از ۵۰ تابلو از آثار ۲۲ نفر از هنرجویان زهرا ملکشاهی در رشته طراحی و سیاه قلم به همت واحد تجسمی حوزه هنری استان ایلام در سه روز در معرض دید علاقمندان این هنر بود.

در پایان این مراسم رئیس حوزه هنری استان ایلام با اهدای لوح از تمام شرکت کنندگان و هنرجویان این نمایشگاه تجلیل کرد.

کد خبر/۹۰۲۸۰

  • نویسنده : سمیه آذرمهر