بزرگترین سرمایه آموزش و پرورش نیروی انسانی است

  پرینت
بزرگترین سرمایه آموزش و پرورش نیروی انسانی است
شناسه خبر : 11633 | تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۰ | ارسال توسط :

بیرانوند گفت: ضمن افتخار به این سرمایه های عظیم بایدازآنها مواظبت نماییم .

۲۰۸

به گزارش راسان خبر؛  مدیرکل آموزش وپرورش استان ایلام با حضور در اداره آموزش وپرورش منطقه زرین آباد با پرسنل این اداره دیدار و در نشست شورای اداری بر ظرفیت مشارکت های مردمی برای تحقق اهداف اموزش و پرورش تاکید کرد .

بیرانوند  با بیان اینکه دستاورد های دولت تدبیر و امید در جهات متعدد اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ملموس است اظهار کرد : علیرغم تنگناها و چالش هایی که در مقوله تحریم ها از سوی دشمنان برای ما ایجاد شد ملت انقلابی و ولایتمدار ایران توانست در سایه همدلی و همزبانی با دولت و ملت و رهنمود های مقام معظم رهبری و نیز موفقیت دولت در سیاست خارجی بر مشکلات فائق گردد و با عزتمندی تمام در دنیا اظهار موجودیت نماید.

وی افزود : رویکردهایی که این دولت درمسیر آن قرار گرفته است مورد حمایت مقام معظم رهبری است واین نشان می دهد که مسیری که دولت درپیش گرفته مسیری درست است .

مدیر کل آموزش و پرورش ایلام روند کنونی جامعه اسلامی را روندی روبه پیشرفت و تعالی در همه زمینه ها دانست و گفت : در سایه رهبری های اندیشمندانه مقام معظم رهبری و تدبیردولت امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار و سر افرازی الهام بخش سایر ملل مسلمان دنیاست .

  وی در بخش دیگر سخنان خود ادامه داد: درچندسال اخیر منابع دولت کاهش پیدا کرده وعلاوه برآن تولید نیز به یک سوم رسیده است ومزید برآن قیمت نفت هم یک سوم شده است یعنی درآمد دولت به یک نهم سال های گذشته رسیده است وسیستم انقباظی در بودجه جاری وسیستم انبساطی در بودجه عمرانی شکل گرفته است وقطعا مشکلاتی ناشی ازهمین علل بوجود آمده که درحال مرتفع شدن است .

وی تصریح کرد : با این وجود دراین دولت درسال جاری حقوق معلمان به بیش از سی وپنج وتاچهل درصد افزایش یافته است.و این درجای خودش کاربزرگی است که دولت انجام داده است گرچه لازم اما کافی نیست.دربحث عمرانی دولت پنج برابرسال های گذشته اعتبارات عمرانی هزینه کرده است ودهها پروژه دردستورکار قرار داده است .

وی افزود:  آموزش وپرورش دچار دومشکل بیرونی ودرونی شده است که مشکل بیرونی با تلاش دولت ونهادها وسازمانها مثل خیرین درحال حل شدن است وباید دولت ومجلس دست به دست هم بدهند تا مشکلات فرا روی دستگاه تعلیم و تربیت مرتفع شوند .

بیرانوند با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی براینکه هیچ دستگاهی ضرورتش به اندازه آموزش وپرورش نیست ونباید به آموزش وپرورش نگاه هزینه ای کرد وهمه دستگاهها مدیون آموزش وپرورش هستند عنوان کردند که این رویکردی عالمانه و نشان دهند ه اهمیت آموزش وپرورش و تعلیم و تربیت در جامعه اسلامی است .

مدیرکل آموزش وپرورش درادامه صحبت هایش با اشاره به مشارکت همه دستگاها ومردم درجذب منابع مالی بیان کردند باید ظرفیتی تحت عنوان مشارکت همگانی که وجود دارد را درمدارس وادارات احیا نماییم .

وی خاطرنشان کردند که مهمترین مشکل آموزش وپرورش  صرفا پول و کمبود اعتبار نیست بلکه بی انگیزه بودن همکاران را یک مشکل اساسی درآموزش وپرورش دانستند واشاره کردندکه سطح انگیزه همکاران پایین آمده وشورونشاط دربین همکاران کم شده است و برای موفقیت باید به تقویت انگیزه همکاران پراخته شود.

وی یکی ازمهمترین عامل بی انگیزه شدن همکاران را عدم صحیح ساماندهی نیروها وهدردادن نیروها در سازماندهی عنوان کردند .

مدیرکل آموزش وپرورش دربخش دیگری ازسخنان خود وظیفه آموزش وپرورش را درس دادن معرفی کردند وبیان داشتند که ماهرگزنبایدازاین وظیفه سنگین غافل بمانیم باید کارکیفی انجام دهیم واگر نسل درستی راتحویل جامعه دادیم درواقع موفق شده ایم وچنانچه نسل باتربیت وخوبی تحویل ندهیم نشان دهنده آن است که مااز وظیفه خود غافل شده ایم .

بیرانوند در پایان گفت:  که برای اینکه کارکیفی انجام شود باید مدیران راتوانمند کنیم وبانظارت برکارآنها وکمک کردن به مدیران وتوجه ویژه به مدارس؛کاررا دنبال نماییم وهمیشه درمدارس؛کف مدرسه رامدنظرداشته باشیم چراکه آینده مملکت درکف مدرسه است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه
بین المللی شدن استانداردها، تاثیر مهمی در تجارت جهانی کالا و خدمات دارد
۵۰ تن مرغ منجمد تولید ایلام به کشور عراق صادر شد
حضور نمایندگان ۵۰ رسانه خارجی از ۱۷ کشور دنیا در رویداد ملی جام امید
سارق فرد طلا فروش در ایلام دستگیر شد
طرح تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر موجب افتخار شرکت مخابرات است
پیشرفت ۷۶ درصدی فاز اول طرح جهاد آبرسانی در ایلام
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.