به گزاش راسان خبر از ایلام،اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام در دیدار با مدیرعامل شرکت بیمه دی اظهارداشت: شهرستان های ایلام از مراکز درمانی مناسبی برخوردار نمی باشند، بیمارستان های مرکز استان نیز از لحاظ امکانات پزشکی از کمترین امکانات پزشکی برخوردار هستند، و این امر سبب شده مراجعه ایثارگران این مناطق به […]

به گزاش راسان خبر از ایلام،اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام در دیدار با مدیرعامل شرکت بیمه دی اظهارداشت: شهرستان های ایلام از مراکز درمانی مناسبی برخوردار نمی باشند، بیمارستان های مرکز استان نیز از لحاظ امکانات پزشکی از کمترین امکانات پزشکی برخوردار هستند، و این امر سبب شده مراجعه ایثارگران این مناطق به مرکز استان جهت درمان به سختی  و مشغت انجام  شود .

وی افزود: بنیاد شهید ایلام در بخش درمان ایثارگران ۲۰۰ میلیارد ریال بدهی دارد و این موضوع سبب شده ایثارگرانی که از مناطق محروم برای درمان به مرکز استان مراجعه می کنند به دلیل عدم اعتبار بنیاد و انجام نشدن تعهدات از سوی مراکز طرف های قرارداد با مشکلات متعددی مواجه شوند.
مدیرکل بنیاد شهید استان ادامه داد: هم اکنون هیچ گونه خدماتی از سوی داروخانه ها، مطب ها، آزمایشگاه های بخش خصوصی به ایثارگران ارائه نمی شود، همچنین هزینه قرارداد پزشکان “پایش سلامت” از تیرماه سال ۹۷ پرداخت نشده است.
وی تصریح کرد: عدم تعهدات بنیاد به مراکز درمانی سبب شده  ایثارگران نتوانند داروی مورد نیاز را به قیمت دولتی از داروخانه ها دریافت کند و این از دیگر مشکلات  این افراد است.
تولیده با بیان اینکه بیشترین جامعه ایثارگران مربوط به استان ایلام می باشد خاطر نشان کرد: مردم ولایت مدار ایلام در جنگ هشت سال دفاع مقدس با پاسداری از مرز و دفاع از خاک کشور وفاداری خود را به نظام ثابت کرده است.
وی بیان کرد: رشادت ها و دلاوری رزمندگان ایلامی در کشور ستودنی است، در زمان جنگ استان شرایط رزمنده خیزی  داشت و مردمش همچنان از آرمان های نظام و انقلاب دفاع خواهند کرد.
محمدرضا کشاورز مدیرعامل شرکت بیمه دی نیز در این دیدار  گفت: تنها قرارداد درمان تکمیلی  در سطح کشور که قانون ناظر برای آن وجود دارد  درمان تکمیلی ایثارگران است. زیرا سایر درمان های تکمیلی اختیاری هستند.
وی افزود: با توچه به مصوب مجلس دولت مکلف به تامین اعتبار قرار داد بیمه دی در راستای پرداخت حق بیمه ایثارگران می باشد تا افراد با مشکل مواجه نشوند.
مدیرعامل بیمه دی بیان داشت: علاوه بر ایثارگران  ۲۵۰ هزار بیمه شده طرف قرارداد بیمه دی هستند و این موضوع در راستا یپیشرفت شرکت بسیار تاثیر گذار است.
وی تاکید کرد: استانداران به عنوان نماینده های عالی دولت با  مکاتبه با رییس سازمان برنامه و بودجه تلاش کنند حق قرارداد بیمه درمانی ایثارگران به هر شکل ممکن پرداخت کنند.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون  ۱۰۰ اقدام بهبود در معاونت های بهداشت استان ها  انجام شده و  بیمه دی بر اساس تعامل متواضعانه در کنار بیمه گذار است.
کشاورز خاطر نشان کرد: ایلام با وجود ۴۲۰ کیلیومتر مرز مشترک با کشور عراق و  اینکه بیشترین ایثارگران مربوط به این استان است رفع مشکلات بیمه ای این عزیزان در اولویت قرار دارد.