” افشین مظاهری”مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: با پیگیری های انجام شده و بمنظور افزایش سطح کیفی آب شرب  شهر، عملیات اجرایی ساخت طرح آب شیرین کن ملکشاهی شامل خاکبرداری و تسطیح و اجرای فنداسیون  آغاز شده است. وی […]

” افشین مظاهری”مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: با پیگیری های انجام شده و بمنظور افزایش سطح کیفی آب شرب  شهر، عملیات اجرایی ساخت طرح آب شیرین کن ملکشاهی شامل خاکبرداری و تسطیح و اجرای فنداسیون  آغاز شده است.
وی افزود: در صورت تامین اعتبار بموقع طرح  آب شیرین کن ملکشاهی در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با بیان اینکه بهرهبردری از این طرح  بخشی از مشکلات تامین آب شهر این شهرستان را مرتفع می کتد گفت: در حال حاضر  اکثر  تجهیزات آب شیرین کن خریداری شده در حال مونتاژ می باشد.
وی یاداور شد: پروژه آب شیرین کن جهت تامین کوتاه مدت آب شهرستان ملکشاهی و تامین بلند مدت آب شرب ملکشاهی از طریق طرح آبرسانی از سد ایلام به ملکشاهی تامین می گردد.
مظاهری بیان داشت: این طرح با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع، با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز و  جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.
شهرستان ملکشاهی از توابع استان ایلام بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.