راسان خبر/سرپرست استاندارد ایلام گفت: طی نه ماهه سال جاری ۱۰۴۳ ترازوی اصناف در استان مورد آزمون صحت سنجش قرار گرفته است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ یادگار محمدی اظهار داشت: هدف از بازرسی و آزمون وسایل سنجش، اطمینان از صحت عملکرد آنها و جلوگیری از کم ‌فروشی ناشی از دقیق نبودن عملکرد وسایل توزین است و از ابتدای سال جاری تا کنون انجام آزمون دوره ای اوزان سبک در سطح واحدهای صنفی استان آغاز شده که در این بازرسی ها ۱۰۴۳ ترازو مورد صحت سنجی عملکرد قرار گرفته است.

وی افزود: بر روی ترازوهایی که آزمون عملکرد آنها مطابق با استاندارد مربوطه است برچسب آزمون دوره ای نصب خواهد شد و ترازوهایی که نامنطبق باشند باید در مهلت تعیین شده تعمیر و رفع نقص شوند و مجدد مورد آزمون قرار گیرند.

سرپرست استاندارد ایلام  گفت: صنف طلافروشان با توجه به حساسیت کاری که انجام می‌دهند هر روز توسط طلافروشان مورد سنجش صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: صحت سنجش ترازوی طلافروشان به صورت مستمر و در فواصل زمانی یکساله توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران انجام می‌شود.

محمدی در پایان یادآور شد:  این اداره کل از ابتدای سال جاری تا کنون صحت سنجش ترازوهای  بیش از ۸۰ درصد واحدهای صنفی عرضه طلا در سطح استان را مورد آزمون قرار داده است.

کد خبر/۹۱۸۲۸

  • نویسنده : مجمد شیرولی پور