سحر سنایی،  مدیرکل انتقال خون استان ایلام  روز چهارشنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲هزار و ۶۷۸  نفر موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. وی افزود: از ۱۸ تا ۲۳ رمضان همزمان با لیالی قدر در […]

سحر سنایی،  مدیرکل انتقال خون استان ایلام  روز چهارشنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲هزار و ۶۷۸ 
نفر موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
وی افزود: از ۱۸ تا ۲۳ رمضان همزمان با لیالی قدر در ایلام ۳۵۶ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۴ درصد این آمار را بانوان تشکیل داده است.
مدیرکل انتقال خون استان گفت: شاخص اهدای خون بانوان در استان  ۶ درصد می باشد به طوری که  در سال های گذشته این رقم  ۹ درصد بوده است.
وی حداکثر سن برای اهدای خون را ۶۵سال دانست و افزود: برای جایگزین کردن اهدا کنندگان خون مستمر( افراد میانسال ) مشارکت قشر جوان، ورزشکاران و جامعه ورزشی مهم و ضروری است.
وی خاطر نشان ساخت:  مرکز خون گیری استان واقع در خیابان سعدی جنوبی از ساعت هشت صبح الی ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ الی ۱۸:۳۰  آماده خون گیری از مردم استان  است.
سنایی همراه داشتن اصل کارت شناسایی با ثبت بارکد (کارت ملی، شناسنامه و یا گواهینامه)  جهت خونگیری  را الزامی دانست.
وی یادآور شد: هرانسان بالغ به طور متوسط هفت لیتر خون دارد که مردان ۴ بار در سال و زنان ۳ بار در سال مجاز به خون دهی هستند.
لازم به ذکر است؛ بیش از   ۸ هزار  نفر اهدا کننده خون مستمر در استان وجود دارد.