“اسدالله تولیده” مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام  در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: اشتغال یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری است و  اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کار پویا و فعال برای جامعه ایثارگر، مهمترین اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در رفع مشکل اشتغال […]

“اسدالله تولیده” مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام  در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: اشتغال یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری است و  اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کار پویا و فعال برای جامعه ایثارگر، مهمترین اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در رفع مشکل اشتغال است.

وی افزود:  فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی، یکی از چالشهای پیش روی بنیاد است لذا باید نگاه و فرهنگ حاکم بر مقوله اشتغال در کشور اصلاح شود تا بتوانیم به چشم اندازهایی که برای تحقق اشتغال ترسیم شده، دست یابیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار داشت: در راستای اشتغالزایی جامعه ایثارگران سال گذشته ۱۴۷ نفر استخدام دولتی و ۸۶۳ ایثارگر نیز وام خوداشتغالی دریافت کردند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۳ هزار و ۹۲۰ نفر از چامعه ایثارگران  استان ایلام بیکار  هستند.

وی خاطرنشان کرد: تقویت حضور ایثارگران در بخش های خصوصی بزرگ و فعال، بهبود فضای کسب و کار ایثارگران با استفاده از طرح های خود اشتغالی، از مهمترین اقدامات بنیاد در جهت توسعه کارآفرینی و رفع دغدغه های جامعه معزز شاهد و ایثارگر در این حوزه است.

تولیده تصریح کرد: رفع مشکلات جامعه معزز شاهد و ایثارگر در زمینه اشتغال‌ نیازمند همگرایی و هم‌افزایی همه دستگاه های اجرائی  است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بیان داشت: از هر ۱۰۰۰ نفر در کشور ۶ نفر ایثارگر وجود دارد، در حالیکه این آمار در استان ایلام از هر ۱۰۰۰ نفر ۲۰ نفر است.

لازم به ذکر است؛ استان ایلام با ۳۴۰ آزاده ۳۰۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز رتبه اول ایثارگری نسبت به جمعیت را در کشور دارد.