ایلام_مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای گازرسانی به شهرستان ایوان تاکنون ۵۵ روستای آن گازدار شده است، گفت: با گازرسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، این شهرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است.

به گزارش راسان خبر از ایلام به نقل از روابط عمومی؛ محمود کشاورز در مراسم تکریم و معارفه رؤسای جدید و سابق گاز ناحیه ایوان افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان ایوان دارای ۶۷ روستا می باشد که تاکنون ۵۵ روستای آن گازدار و طرح گازرسانی روستای سرتنگ در دست اجرا و روستای روان نیز در برنامه آتی این شرکت قرار دارد و ۱۰ روستای دیگر شهرستان فاقد توجیه از لحاظ سرانه هزینه گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه ۱۳ هزارو ۸۱۰ خانوار در مناطق شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۹ هزارو ۵۹۳ خانوار شهری و ۴ هزارو ۲۰۳ خانوار روستایی می باشند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۲ کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و شبکه توزیع در مناطق شهری و روستایی ایوان اجرا شده است، گفت: ۱۰ روستای نسار هلشی، چشمه مرو، پلیه تعل، توه­سیه، میان، گاومیشان، گیلانه، زیچ، شارزول و سیاه­گل در این شهرستان فاقد توجیه گازرسانی هستند که در صورت تأمین اعتبار از سوی شرکت ملّی گاز ایران این روستاها نیز در دستور کار گازرسانی قرار خواهند گرفت.

همچنین در این مراسم فرماندار شهرستان ایوان با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم خدمات­رسانی به آحاد مختلف مردم در اولویت قرار دارد، گفت: در دولت کار و کرامت خدمات دهی به مردم در زمینه های مختلف در اولویت قرار دارد که انتظار می رود که شرکت گاز استان با حفظ اهداف سازمانی، رضایت نسبی جامعه هدف را جلب کند.

حجت اله اکبری با بیان اینکه عملکرد شرکت گاز استان در گازرسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این شهرستان قابل تقدیر و قدردانی است، افزود: ضریب نفوذ گازرسانی خانوار در مناطق شهری و روستایی این شهرستان به ترتیب ۱۰۰ و ۹۹ درصد است.

وی اظهار داشت: برخی مناطق روستایی این منطقه بدلیل کم بودن تعداد خانوار و صعب­العبور فاقد توجیه گازرسانی هستند که انتظار می رود که شرکت گاز استان در برنامه های آتی خود قرار دهد تا گامی در راستای محرومیت­زدایی برداشته شود.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات ” بهنام شفیعی” تقدیر و ” نوراله محمودی” بعنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان ایوان منصوب شد.

کد خبر/۷۴۰۵۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر