به گزارش راسان خبر از ایلام، وجود مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی از مهمترین زمینه‌ها و دلایل توسعه همکاری‌های بین ایران و عراق در مباحث مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … است و این امر مهم موجب ورود مسافران زیادی از این کشور به استان ایلام شده است. روزهای گذشته اخباری مبنی بر افزایش […]

 

به گزارش راسان خبر از ایلام، وجود مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی از مهمترین زمینه‌ها و دلایل توسعه همکاری‌های بین ایران و عراق در مباحث مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … است و این امر مهم موجب ورود مسافران زیادی از این کشور به استان ایلام شده است.

روزهای گذشته اخباری مبنی بر افزایش خودسرانه‌ی کرایه سواری‌های برون شهری مهران که تحت نظر اداره کل حمل و نقل استان ایلام هستند در فضای مجازی استان منتشر شده که موجب نارضایتی مسافران عراقی شده است.

با توجه به شرایط خاص ایلام و تردد میلیونی زائرین در ایام اربعین از مرز مهران اینگونه حرکات از سوی برخی رانندگان جایگاه ایلام را در بین مردم کشور عراق خدشه‌دار خواهد کرد، بنابراین نظارت بیشتر می‌تواند از بروز چنین اتفاقاتی در سطح استان جلوگیری کند.

*تخلفات رانندگان شرکت‌های حمل و نقل جادهای برون شهری رصد می‌شود

محمد حسنی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در گفت‌وگو با راسان خبر در ایلام گفت: بدون شک دریافت وجه اضافی رانندگان شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای تحت نظارت اداره حمل و نقل جاده‌ی استان ایلام از مسافران ایرانی و خارجی تخلف آشکار محسوب می‌شود بنابراین این افراد در صورت مشاهده هر‌گونه تخلفی از جانب رانندگان با ارائه‌ی سند (یادداشت کردن شماره پلاک خودرو و …)  شکایت خود را ثبت کنند تا در اسرع وقت این موضوع رسیدگی شود.

وی افزود: ۶ شرکت سواری و ۲۳ اتوبوس مسوولیت حمل ‌و نقل مسافر در مهران را بر عهده دارند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اظهار داشت: همچنین ۱۵۰ دستگاه سواری و هزار و ۶۰۰  ناوگان مسافربری شامل اتوبوس، مینی‌‌بوس و سواری به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی تصریح کرد: به‌منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جادهای برون شهری و اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوطه، در جلسات کمیسیون‌های مواد ۱۱ و ۱۲ استان ایلام در سال گذشته ۵۰۰ مورد پرونده تخلفات در سطح استان رسیدگی و احکام آن‌ها صادر شده است.

حسنی خاطرنشان کرد: عمده تخلفات شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان حمل و نقل برون شهری عبارت‌اند از عدم رعایت شرایط مقررات مربوط به بارنامه و صورت وضعیت مسافری، سو استفاده از کارت هوشمند، عدم پرداخت به‌موقع کرایه، صدور جابه‌جایی بار یا مسافر بدون استفاده از سند حمل و اضافه تناژ بوده است.

وی تاکید کرد: عملکرد شرکت های حمل و نقل جاده‌ها در راستای رضایت‌مندی مسافران به صورت مستمر و شبانه روزی نظارت خواهد شد.

*هر‌گونه افزایش کرایه تاکسی تا قبل از اعلام رسمی در مهران غیر‌قانونی است

احمد مرادپور روابط عمومی شهرداری مهران نیز در گفت‌وگو با راسان خبر با بیان اینکه هنوز برای نرخ‌های جدید کرایه تاکسی در شهر مهران مصوبه‌ای اعلام نشده، گفت: تا زمان اعلام رسمی نرخ جدید و تحویل برچسب‌های نرخ کرایه، هر‌گونه افزایش کرایه تاکسی غیر قانونی است.

وی افزود: در این راستا افزایش کرایه تاکسی در دستور کار قرار گرفته و به زودی نرخ جدید اعلام خواهد شد.

روابط عمومی شهرداری مهران تصریح کرد: مسافران در صورت مشاهده تخلف به امور تاکسیرانی شهرداری مهران مراجعه یا با تماس با شماره ۰۸۴۳۳۸۲۲۴۶۱ تخلفات احتمالی را گزارش دهند.

مرادپور یادآور شد: ۱۵ خودرو تاکسی به‌جز آژانس‌های تاکسی تلفنی در شهر مهران مسوولیت حمل و نقل مسافران را بر عهده دارند.

لازم به ذکر است، شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری آن از کانون‌های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق به‌شمار می‌رود.