به گزارش راسان خبر به نقل از  روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام،شهریار داری‌پور مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت در سال ۹۷ که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: برای رسیدن به چشم انداز شرکت، اهداف استراتژیک ۲۴ […]

به گزارش راسان خبر به نقل از  روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام،شهریار داری‌پور مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت در سال ۹۷ که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: برای رسیدن به چشم انداز شرکت، اهداف استراتژیک ۲۴ گانه‌ای تعریف شده که برای رسیدن به این اهداف، در هر یک از واحدهای شرکت نیز اقدامات و پروژه‌های شفافی ترسیم شده است که به صورت مستمر مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند تا از روند انجام و پیشرفت آنها اطمینان حاصل شود.

وی اظهار داشت: تعمیرات اساسی پالایشگاه از نیمه دوم تیرماه سال جاری شروع شده که با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام گرفته، انتظار می‌رود مطابق برنامه، به کلیه اهداف تعریف شده برسیم.

داری پور ادامه داد: تعمیرات اساسی شامل تجهیزات ثابت، دوار، تجهیزات برقی و ابزار دقیقی شرکت و همچنین تعویض برخی مواد شیمیایی و انجام نسوزکاری در تجهیزات خواهد بود و در کنار فعالیت های تعمیراتی، فعالیت واحد بازرسی فنی و بازدید از تجهیزات و تحلیل نتایج آنها برای اطمینان از عملکرد تجهیزات انجام می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در رابطه با مقوله تولید، خوشبختانه سال گذشته با تلاش و زحمات مستمر کلیه پرسنل، تولیدی پایدار و با تحقق حداکثری تعهد تولید نسبت به سال قبل انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در صنایع نفت و گاز به واسطه وجود خطرات و پتانسیل حوادث، رعایت ایمنی در کلیه فعالیت‌ها یکی از ارکان مهم انجام کار است، در این شرکت بصورت مستمر برای کلیه پرسنل اعم از رسمی و پیمانکاری دوره های آموزشی ایمنی برگزار می شود و در کنار آن پرسنل واحدHSE  با برنامه ریزی و انجام فعالیت‌های مدون، موفق به حداقل رساندن حوادث در طی چند سال گذشته شده اند.

داری پور افزود: پالایشگاه های گاز از جمله صنایعی هستند که در زمان فعالیت به اقلام و تجهیزات یدکی متنوع و زیادی نیاز خواهند داشت که تامین آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

مدیر عامل شرکت پالایش گاز ایلام ادامه داد: در این شرکت از چند سال قبل نگاه به تامین کالا از تولیدکنندگان داخلی وجود داشته به نحوی که سال گذشته حدود ۶۰ درصد کالاهای خریداری شده از محصولات تولیدکنندگان داخلی و استفاده از توانمندی ساخت داخل کشور بوده که این امر علاوه بر تحقق حمایت از کالای ایرانی موجب رونق تولید در شرکت های تولید کننده داخل کشور بوده است.

وی تصریح کرد: برای بهره جستن از تولید داخلی، ایجاد تعامل و اعتماد دوجانبه بین تولیدکننده و مصرف کننده و اطمینان خاطر از کیفیت محصول از اهم مسائل است که می‌تواند نگاه به توانمندی ساخت داخل را اثربخش‌تر کند.

داری پور ادامه داد: خوشبختانه طی چند سال گذشته، برخی از تجهیزات و اقلام یدکی از طریق مهندسی معکوس و با حمایت از تولیدکنندگان داخلی منجر به ساخت داخل شده که طیف گسترده ای از آنها هم اکنون در سرویس قرار دارند و امیدواریم این مسیر همچنان ادامه یابد.