ایلام_معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان ایلام گفت: تماس با مرکز اورژانس اجتماعی ایلام ۱۴۰درصد در طول سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، عبدالصباح کارزانی در تشریح اقدام های شاخص این معاونت در سال ۹۹ افزود: عمده ترن علت افزایش تماس ها مشکلات مردم ناشی از کرونا بوده است.

وی افزود: همچنین در این مدت توسط خودروهای سیار اورژانس اجتماعی تعدادی از مشکلات افراد تماس گیرنده با خط اورژانس اجتماعی بصورت حضوری بررسی و رفع شده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام شناسایی افراد در معرض آسیب و اسیب دیده در محلات، شناسایی کانونهای آسیب، برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی، ارجاع و ارایه خدمات مددکاری و مشاوره از طریق ۶ پایگاه خدمات اجتماعی به دو هزار و ۵۸۷ نفر را از دیگر خدمات این حوزه در سال گذشته عنوان کرد.

وی همچنین به پویش همدلی بخشش اجاره بهاه مهدهای کودک در ایام تعطیلات کرونایی اشاره کرد و گفت: در این زمینه از سوی صاحبان ساختمان مهدهای کودک یک میلیارد و ۹۶۷ میلیون ریال برای ۶۰ مهد کودک استان بخشش اجاره صورت گرفته است.

کارزانی از ساماندهی ۵۲ کودک بی سرپرست و بد سرپرست از طریق مراکز نگهداری و یا خانواده های جایگزین اشاره کرد و گفت: همچنین سال گذشته خدمات درمانی، مالی و معیشتی شیرخشک به یک هزار و ۴۱۱ کودک چند قلو ارایه که نسبت به سال ماقبل آن افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

وی گفت: پارسال تبلت آموزشی به کلیه فرزندان تحت پوشش امور شبه خانواده بین سن ۱۳تا ۱۸ سال اهدا و همچنین کمک هزینه ارتقا تحصیلی به یک هزار و ۸۶۹ دانش آموز مقاطع مختلف و دانشجویان به مبلغ حدود دو میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال نیز پرداخت شده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام پوشش خدمات بیمه ای تامین اجتماعی شهری و روستایی زنان سرپرست خانوار به تعداد دو هزار و ۲۹۴ نفر و اجرای طرح خدمات مالی خرد و تشکیل ۵۲ گروه به تعداد یک هزار و ۴۰ نفر با پرداخت ۲۶میلیارد ریال تسهیلات بانکی به گروها را از دیگر فعالیتهای شاخص این معاونت در طول سال گذشته برشمرد.

کارزانی گفت: در طول سال گذشته آموزش مددکاران، مددجویان، پرسنل مراکز غیر دولتی و کارکنان با رعایت پروتکلهای بهداشتی بصورت مجازی و حضوری در زمینه های حقوق کودک، حقوق خانواده، مهارتهای زندگی و مهارتهای شغلی به تعداد چهار هزار و ۴۰۰ نفر ساعت ارایه شده است.

شناسه خبر/۵۰۸۲۸