راسان خبر/مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: تمهیدات دریافت زکات غلات کشاورزان در ۴۰ مرکز خرید گندم استان فراهم شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ ناصر مرادی پویانی در نشست هماهنگی مشارکت اداره کل تعاون روستایی استان در دریافت زکات غلات کشاورزان اظهار داشت: به منظور تسهیل در پرداخت زکات غلات کشاورزان استان هم اکنون در بیش از ۴۰ سیلو و مرکز خرید گندم در استان تمهیدات پرداخت زکات غلات کشاورزان فراهم شده است.

وی افزود: همزمان با برداشت محصولات کشاورزی در سطح استان این تعداد ۴۰ سیلو و مرکز خرید گندم که توسط سازمان های جهاد کشاورزی، تعاون روستایی،اداره کل غله و بخش خصوصی فراهم شده اند آماده دریافت زکات غلات از کشاورزان هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: در این زمینه علاوه بر دریافت غلات و محصولات کشاورزان بعنوان زکات، از طریق سامانه الکترونیکی «سیفا» نیز تمهیدات دریافت زکات بصورت نقدی از کشاورزان در نظر گرفته شده است.

مرادی پویانی با عنوان اینکه امسال پیش بینی می شود بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان زکات از مردم نیکوکار استان جمع آوری شود تصریح کرد: عمده ی زکات پرداختی در استان ایلام مربوط به غلات و محصولات کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به اینکه اداره کل تعاون روستایی عضو شورای زکات است و مدیریت بخشی از سیلوهای خرید گندم در اختیار این دستگاه است در این زمینه انتظار میرود همکاری در جمع آوری زکات بیشتر شود.

مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام نیز در این نشست گفت: با استفاده از سیلوها و مراکز خرید گندم که این اداره کل در اختیار دارد آماده ی مشارکت جدی در زمینه دریافت زکات محصولات کشاورزی و همکاری با کمیته امداد و شورای زکات استان هستیم.

حمید رضا شکری افزود: در خصوص جمع آوری زکات محصولات کشاورزی استراتژیک و پر بازده همچون گندم م ، با توجه به اینکه سال گذشته توانستیم مشارکت خوبی در همکاری با شورای زکات داشته باشیم امسال نیز در این زمینه آمادگی همکاری هستیم.

کد خبر/۹۴۶۸۲

  • نویسنده : سمیه آذرمهر