قدرت ملکی، مدیر سازمان دانش آموزی استان ایلام ظهر یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت:  هیچگونه الزامی برای تهیه لباس فرم مدارس برای دانش آموزان در این استان وجود ندارد و در این زمینه به مدیران مدارس هم ابلاغ شده است. وی افزود: آموزش و پرورش از طریق اتحادیه خیاطان استان لیست […]

قدرت ملکی، مدیر سازمان دانش آموزی استان ایلام ظهر یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت:  هیچگونه الزامی برای تهیه لباس فرم مدارس برای دانش آموزان در این استان وجود ندارد و در این زمینه به مدیران مدارس هم ابلاغ شده است.

وی افزود: آموزش و پرورش از طریق اتحادیه خیاطان استان لیست کارگاه های تولیدی، خیاطی های مجاز  و قیمت ها را به مدارس اعلام می کند  تا خانواده ها نسبت به تهیه لباس فرم دانش آموزان اقدام کنند

مدیر سازمان دانش آموزی استان ادامه داد: لباس فرم دانش آموزی  امروز بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به در راستای تربیت اجتماعی در راستای همسان شدن لباس در بین خانواده های فقیر و غنی ترسیم شده  و در تفاوت نوع پوشش نقش اساسی دارد.

وی ادامه داد: نظارت و ساماندهی لباس فرم مدارس بر اساس دستور العمل وزارتی و با نظارت کارگروه استانی و شهرستانی مدیریت می شود. و تاکید می شود به جهت رفاه اولیای دانش اموزان ترجیحا مدارس طرح و جنس لباسهای فرم بر اساس سال قبل  انتخاب شود تا  در صورت صلاح از لباس فرم  سال گذشته استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سازمان دانش آموزی بر کیفیت تولید نظارت می کند تاکید کرد: تهیه لباس فرم دانش آموزان همواره از دغدغه های اولیا در آستانه بازگشایی مدارس است، نظارت بیشتر بر عملکرد کارگاههای تولیدی در این زمینه می تواند مانع از بروز مشکلات بیشتر برای خانواده ها شود.

وی تاکید کرد: لباس فرم مدارس با هدف نظم دهی، قانون پذیری و ایجاد وحدت رویه در مدارس برای دانش آموزان پیش بینی شده است.

ملکی بیان داشت: سال گذشته بیش از ۳۰ هزار لباس فرم مدارس (مانتو، شلوار و مقنعه)  در سطح شهرستان ایلام دوخت شده است.

لازم به ذکر است ، بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در سطح مدارس ایلام مشغول به تحصیل می باشند.